Müşteri bazlı tahsilat sigortası anlatıldı

Müşteri bazlı tahsilat sigortası anlatıldı

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD), “Müşteri Bazlı Tahsilat Sigortası” ile yalnızca istedikleri müşterileri sigorta ettirebildiklerini söyledi.

KASİAD ile Finance&Insurance Sigorta Brokerliği A.Ş. firması tarafından organize edilen “Müşteri Bazlı Tahsilat Sigortası” bilgilendirme toplantısı, KASİAD hizmet binasında başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan KASİAD Başkan Yardımcısı Hikmet Gümüşer; gün geçtikçe önem kazanan tahsilat sigortası konusunda düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılanlara teşekkür ederek, şunları söyledi:

“KASİAD olarak 1998 yılından bu yana Kahramanmaraşlı sanayicilerimizin ticaret hacimlerini daha da arttırmak ve onları sektörel konularda bilgilendirmek adına bir çok etkinliğe imza attık. İşte bugün de bu amaçlar doğrultusunda siz değerli katılımcılarımızı tahsilat sigortası konusunda aydınlatmak amacıyla Finance Insurance şirketiyle birlikte bilgilendirme toplantısı organize ediyoruz.

Hem iç piyasada hem de dış piyasada değerli üyelerimizin satış hacimlerini yükseltebilmeleri için, potansiyel müşterilerine daha güvenli satış yapabilmeleri çok önemlidir. Üye firmalarımız çoğu zaman müşterilerinden alacaklarını garanti etmek adına teminat mektubu, dbs, akreditif, Exim sigortası gibi yöntemleri müşterilerine kabul ettirmekte zorlanıyorlar. İşte bu noktada müşteri üzerindeki riskleri Coface, Atradius, Hermes gibi uluslararası sigorta şirketleri vasıtasıyla sigorta ettirmek oldukça etkili bir çözüm haline geliyor.

Bugüne kadar alacak sigortası, maliyetleri sebebiyle tercih edilmiyordu fakat bugünkü misafirimiz, Finance Insurance firmasının geliştirdiği alacak bazlı tahsilat sistemi sayesinde firmalar tüm müşterilerini değil yalnızca istedikleri müşterileri sigorta ettirebiliyorlar. Bu sayede sigorta maliyeti ucuzluyor ve tercih sebebi haline geliyor.”

Daha sonra sunumlarını yapmak üzere  Finance & Insurance Sigorta firma yetkilisi Osman Tolay ve Haluk Mumcu, Tahsilat Sigortası ile ilgili katılımcılara geniş kapsamlı bilgilendirmede bulundular.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 10:14

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor