Otokoç Otomotiv daha sürdürülebilir bir mobilite ekosistemi yaratmak için çıktığı yolda Plug and Play ile güçlerini birleştirdi. Otokoç Otomotiv operasyonları içinde uygulanması mümkün, mobilite ekosistemine değer katabilecek, ticarileşmiş ve halihazırdamüşterisi olanerken aşama ve ileri aşamagirişimleri,3 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında https://www.plugandplaytechcenter.com/otokoc-otomotiv-sustainability-innovation-challenge/?utm_source=partner&utm_medium=social&utm_campaign=mkg-partner-Banner-startup-Istanbul-sus-CFA-serviceotokocotomotivüzerinden başvurmaya davet ediyor.

Antalya’da üretiliyor, 110 ülkenin sularında yüzüyor Antalya’da üretiliyor, 110 ülkenin sularında yüzüyor

Sürdürülebilirlik alanında yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklanan startup’ları desteklemek amacıylaPlug and Play iş birliğiyledüzenlenen Otokoç Otomotiv Sustainability Innovation Challenge için başvurular başladı.Koç Holding’in 2050 yılına kadar karbon nötr olma hedefleri doğrultusunda ve sürdürülebilir bir gelecek yaratma vizyonuyla başlatılan program, seçilen startup’ların Otokoç Otomotiv ile pilot uygulamalar ve iş birlikleri gerçekleştirerek yenilikçi çözümlerini gerçekleştirmelerini sağlayacak.

3 Haziran’a kadar hem Türkiye hem de globalden başvurulara açık olan programda startuplar sadece Düşük Karbonlu Mobilite, Enerji ve Su Yönetimi, Çevre ve Atık Yönetimi, Eşitlik ve İnsanlığın Geleceği İçin Çözümler veSürdürülebilirlik Destekli Yeni İş Modelleriodak alanları dışındaKarbon Ofsetleme, Susuz Yıkama Çözümleri veFosil Yakıtların Verimli Kullanımıgibi daha nişihtiyaç alanları kapsamında da başvurularını yapabilecek.

Startup’lar,DemoDay’de yer almak için teknolojik yetkinlikleri, odak alanları ve Otokoç Otomotiv ile uyumları gibi önemli kriterler çerçevesinde değerlendirilecek.Değerlendirmeler sonucu seçilen startuplar,DemoDay’de Koç Holding, Otokoç Otomotiv, Plug and Play’den yöneticilerin ve ekosistem oyuncularının yer aldığıjüri karşısında sunum yapma şansı yakalayacak. Bu etkinlik, startup’ların hem sektör liderleriyle tanışmalasına hem de potansiyel yatırımcılara kendilerini gösterebilmesine imkan sağlayacak.

Başarılıstartup’lar,Otokoç Otomotiv’in iş birimleriyle entegre edilerekgerçek test ortamlarında pilot uygulamalar gerçekleştirme fırsatı bulacak

Otokoç Otomotiv, bu program ile sürdürülebilirlik alanında çözümler geliştiren yerel ve küreselstartup’lara kapılarını açıyor.DemoDay’de yaptıkları sunumlar ile başarılı olan startuplar, Otokoç Otomotiv ve Koç Topluluğu şirketleri ile doğrudan iş birliği gerçekleştirme, PoC yapma ve potansiyel yatırım fırsatlarına erişim elde etme şansına sahip olacak.

Sustainability Innovation Challenge, Otokoç Otomotiv’in sürdürülebilirlik alanındaki inovasyon potansiyelini daha da güçlendirecek ve startup ekosistemindeki güçlü mentor pozisyonuna destek olacak. Otokoç Otomotiv, bu inisiyatif ile birlikte dünya genelindeki mobilite hizmet sağlayıcıları arasında öncü bir konuma yükselmeyi hedefliyor.

Otokoç Otomotiv Hakkında;

Koç Topluluğu’nun otomotiv sektöründeki ilk yatırımı olarak 1928 yılında kurulmuş olan ve otomotiv tarihini başlatan Otokoç Otomotiv, bugün; Otokoç, Avis, Avis Filo, Avis Filo Maestro, Budget, Otokoç Sigorta, Otokoç 2. El, otokocihale.com ve Otokoç Parça markalarıyla hizmet veren, Türkiye’nin lider mobilite şirketidir. Otokoç çatısı altında Ford, Ford Trucks, Volvo, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Maserati markalarıyla yeni araç satışı, servis ve yedek parça hizmetleri, toptan yedek parça satışı, sigorta ve finansman, aksesuar satışı, 2. el araç satışı ve araç koruma sistemlerini, özetle tüm otomotiv çözümlerini tek çatı altında müşterilerine sunuyor. Araç kiralamada ise Avis ve Budget markalarıyla kısa dönem kiralama; Avis Filo ile operasyonel kiralama, diğer adıyla filo kiralama; Avis Filo Maestro markasıyla filo yönetimi hizmetini müşterileriyle buluşturuyor. Otokoç Otomotiv, Türkiye, Yunanistan, Azerbaycan, Macaristan, Gürcistan, Kazakistan, Ukrayna, Kuzey Kıbrıs ve Kuzey Irak’ta olmak üzere 9 ülkede, “Yenilikçi mobilite çözümleri geliştiren, küresel ve lider referans noktası olma” vizyonu ile 315 noktada faaliyetlerine devam ediyor.