lida yorumları

“19 Mayıs Türk milletinin kıvılcımı yaktığı gündür “

“19 Mayıs Türk milletinin kıvılcımı yaktığı gündür “

Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Dr. Harun Çetin, 19 Mayıs'ın, zulme boyun eğmeyen ve esareti kabul etmeyen Türk Milletinin ilk kıvılcımı yaktığı gün olduğunu söyledi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101. Yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Kahramanmaraş Tabip Odası Başkanı Dr. Harun Çetin, şu ifadeleri kullandı:

“Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkması, ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olmuştur.

19 Mayıs 1919, Atatürk önderliğinde Samsun'da milli mücadelenin fiilen başlatıldığı, Türk milletinin zorluk ve yokluklara rağmen emperyalist güçlere karşı durduğu, hürriyet mücadelesine tüm benliğiyle yürüdüğü bir başlangıcın tarihidir.

19 Mayıs, Türk Milletinin kaderinin sadece bağımsızlık olduğunun simgesidir. 19 Mayıs'ın 101. Yıl dönümünde hangi karanlık oyunu ve tuzağı kurarlarsa kursunlar, Türk Milletinin bağımsızlık ülküsünden vazgeçmeyeceğimizin bilinmesi gerekir.

Türk Milleti, genciyle, yaşlısıyla, kadını ve erkeği ile her zaman esarete dur demiştir. İşte bu duygu ve düşüncelerle büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele ile kurulan Türkiye Cumhuriyetini Atatürk gençlere emanet etmiş, böylelikle Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır.”

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 11:19

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

gaziantep escort