Kahramanmaraş’ta Demokratik Sağlık Sen kuruldu!

Kahramanmaraş’ta Demokratik Sağlık Sen kuruldu!

Demokratik Sağlık Sendikası Kahramanmaraş İl Başkanlığı resmen kuruldu.  Başkanlık görevine ise Sivil Toplum Kuruluşlarında tecrübeli bir isim olan Kemal Aydın getirildi.

2011 yılında kurulan ve “Siyaset için değil, sendikacılık için varız” sloganıyla faaliyet gösteren Demokratik Sağlık Sendikası Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevine Kemal Aydın getirildi.

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde doğan Kemal Aydın, Ortaöğretim ve Liseyi İstanbul Bahçelievler lisesinde tamamladı. Kahramanmaraş  Sütçü İmam Üniversitesi Büro Yönetim ve İşleme Mezunu olup halen AÖF Adalet Bölümü okumaktadır.

Sivil Toplum Kuruluşu Temsilciliği  İstanbul/Fatih’te  İHH ‘da başladı. 2013 Yılında Şırnak Halk  Sağlığı Müdürlüğünde görev aldı. Sağlık Sen Şırnak  İl yönetiminde bulundu. Şırnak’da ki görevi 2015’de son bularak Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğünde görev yaptı.

Aydın, şu anda  Afşin Devlet Hastanesinde Biyomedikal Tüketim Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Dün itibariyle de Demokratik Sağlık Sendikası Kahramanmaraş İl Temsilciliği görevine getirildi.

Basın Mensuplarına açıklama yapan Demokratik Sağlık Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Kemal Aydın, “Kahramanmaraş İl Teşkilatını  kurarak İl Başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Sendika çalışmalarımız son aşamada olup Kahramanmaraş ili, il Sağlık Müdürlüğünden başlayarak Sütçü İmam Üniversitesi hastaneleri ve ilçelerde teşkilatlanma yapılacaktır. Sağlık Ocakları, sağlık evleri, İlçe sağlık müdürlüğü, tüm hastanelerde Teşkilat yapılanmamız devam etmektedir” dedi.

“Kamu kurumların da kendini sahipsiz gören kamu çalışanlarımızın sesi olmak için biz de varız dedik” diyen Aydın, “Demokratik Sağlık Sen İl Başkanlığı Teşkilatlanma yapılanmasını evraklarımızı valiliğe teslim etmiş bunmaktayım. Biz siyaset sendikacılığı değil liyakat sendikacılığı yapacağız. Her kesimden her görüşten işinin ehli olan kardeşimize gerek il merkezimizde gerekirse ilçeler de görev vermeye hazırız” dedi. Aydın, şunları kaydetti:

“Hakkı ve hakikati savunmak için özlük haklarımızı çalışanların haklarını ne şartlar altında olursa olsun savunacağız. Hiç bir kardeşimiz ötekileştirilmeden Demokratik Sağlık Sen çatısı altında toplayıp konuşacağız, tartışacağız, Doğru olanı bulacağız.

Biz diğer Sendikalar gibi üyelik formunu aldıktan sonra hiçbir şekilde il ve ilçelerdeki sendika üyelerimize yanına ziyarete gitmemek gibi bir durumumuz olmayacak telefonlarımız 24 saat açık olacak Arandığı zaman cevaplanacaktır. Diğer sendika başkanları gibi arayıp ulaşılamayacaklardan olmayacağız diyen Aydın, Genel merkezimizin onayını aldıktan sonra Kahramanmaraş il başkanlığını kurulmuş olup tüm  sağlık çalışanı  arkadaşlarımızı ötekileştirmeden, Sendikamız da yer almalarını bekliyoruz.”

Demokratik Sağlık Sendikası İl Temsilciliğine ulaşmak için İrtibat Telefon: 0 542 314 43 80

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 10:52

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor