Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden itibaren kuzey ve iç kesimlerde azalacağı ve Cuma gününden itibaren yer yer mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

G K Kssu F X0 A Alm Ti

Günün meteorolojik görünümü nasıl olacak? Günün meteorolojik görünümü nasıl olacak?

GÜNÜN METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık, Samsun ile Sinop çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara ve Ege'de hafif toz taşınımı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Batı ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir deüşiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güney ve doğu, zamanla yurdun kuzey ve iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Toz Taşınımı Uyarısı: Marmara ve Ege'de hafif toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Çığ Tehlikesi Uyarısı: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGEMİZDE HAVA

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 13°C, 29°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA 17°C, 25°C

Az bulutlu ve açık

HATAY 14°C, 28°C

Az bulutlu ve açık

MERSİN 17°C, 24°C

Az bulutlu ve açık

KAHRAMANMARAŞ 14°C, 28°C

Az bulutlu ve açık

Editör: Akif Arslan