Deniz Doğan / Kahramanmaraş (AA)

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine yapılacak yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası'nın temeli düzenlenen törenle atıldı.

A A 20240518 34603409 34603408 A F S I N D E I L C E E M N I Y E T M U D U R L U G U B I N A S I N I N T E M E L I A T I L D I

Efsus Turan Mahallesi'nde Afşin Hükümet Konağı arkasına inşa edilecek hizmet binası temel atma töreninde konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, bodrum, zemin ve 1 kattan oluşacak yeni hizmet binasının, ferah çalışma ofisleriyle tam donanımlı bir şekilde ilçeye hizmet edeceğini söyledi.

Afşin’de sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi Afşin’de sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi

A A 20240518 34603409 34603407 A F S I N D E I L C E E M N I Y E T M U D U R L U G U B I N A S I N I N T E M E L I A T I L D I

Kent genelinde 6 Şubat 2023'teki depremlerin etkilerini kaldırmak için yoğun bir çaba harcandığını anlatan Debgici, "Rabbim bir daha bizleri böyle büyük bir afetle sınamasın inşallah. İlk andan itibaren devletimiz, gönüllülerimiz ve milletimizle birlikte 85 milyon yek vücut olduk. Kahramanmaraş'ın her noktasında kırsal mahallerimizden ilçelerimize, şehir merkezimize kadar ayağa kalkmak gayretlerimize devam ediyoruz." diye konuştu.

A A 20240518 34603409 34603406 A F S I N D E I L C E E M N I Y E T M U D U R L U G U B I N A S I N I N T E M E L I A T I L D I

Depremden etkilenen Afşin'de yeni yapılacak İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası'nın hayırlı olmasını dileyen Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç da yatırımların devam etmesi için çalışacaklarını söyledi.

İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Topal ise "Emniyet Genel Müdürlüğümüzün projesi ve yaptığı ihale kapsamında Afşin'imiz yeni bir ilçe emniyet müdürlüğü binasına kavuşacak. Bugün temelini attık. İnşallah kısa sürede tamamlanacak ve ilçemize hizmetimizi buradan vereceğiz. Hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi. Törene, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Gümüşay, kamu ve kurum amirleri ile ilgililer katıldı.

Editör: Akif Arslan