Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İstiklal Mahallesi’nin genç ve kimya mühendisi olan muhtar adayı Ömer Faruk Kara, seçildiğinde mahalleye istediği hizmetleri kavuşturmayı hedefliyor.

Kara, yaptığı yazılı açıklamada,“Mahallemiz memleketimizin en yerleşik ve güzel bir mahallesi olmakta birlikte göremediği hizmetler sebebi ile eksikleri olan bir durumdadır” diyerek, mahallede yapmak istediklerini dile getirdi.

Belediyeden, devletten veya özelden alınacak yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak İstiklal Mahallesinin hep beraber kalkınmasını sağlayacaklarını vurgulayan Kimya Mühendisi Ömer Faruk Kara,“Yaşlılarımız, pazara gidemediklerinden şikâyetçi oldukları için mahallemize pazar yeri kurduracağız. Mahallemizde bulunan Medine Camii’mizin yakınında bir Okuma Evi gerekiyor ve bunun belediyeler tarafından gerçekleştirilmesi için mesai harcayacağız” dedi.

Artık modern kent sokaklarında enerji nakil hatlarının yer altına alındığına dikkat çeken Kara,“Can kaybını önlemek amacıyla elektrik direklerini yerin altına aldıracak bir altyapı çalışması yapacağız. Mahallemizin işsiz gençlerine, elimizden gelen gayreti göstererek iş imkânı oluşturacağız” dedi.

Mahallede bulunan parklara yaşlıların da kullanabilmesi için daha güzel banklar ve kebap ocakları düşündüklerini vurgulayan genç muhtar adayı Ömer Faruk Kara, açıklamalarında şu hedefleri dile getirdi:

Istiklal E Genc Ve Muhendis Muhtar Adayi

1.           Mahalledeki çöp konteynırı sayısının eksik olması ve belirli bölgelere ilave edilmesini sağlayacağız. Çöp konteynırlarının düzenli olarak boşaltılmasını sağlayacağız. Ayrıca çöp süpürülme için ekstra personel talep edip, çevre düzeninin oluşumunu sağlayacağız.

2.           Parklarda yine aynı şekilde çevre temizliği düzeni ve çimlendirme gibi bakım eksiklerini düzenleyeceğiz. Ayrıca parkalarımızda eski ve bakımsız banklardan ve çocuk oyun malzemelerinden kurtulup yerlerine daha kullanışlı ve modernlerini getirteceğiz.

3.           Semt sahası parklarındaki eksikler giderilerek, çocuklarımızın ve gençlerimizin spora teşvik edilmesi, lisanslı mahalle takımları kurup turnuvalar düzenlenilmesi gibi faaliyetlerimiz olacaktır.

4.           Altı Şubat depremlerinden sonra mahalli olarak çok fazla eksiğimiz bulunmakta olup yeni kurulacak olan binaların mahalli zararlarını ortadan kaldıracağız. Eski kalan binalarda ise çevre düzeninin ve temizliğini sağlayacağız.

5.           Mahallemizdeki tüm yenilik ve gelişmeleri, aynı zamanda bilgilendirilmesi gereken durumları bildirmek amacı ile whatsapp iletişim grubu kurarak anında mahalli bilgileri buradan duyuracağız.

6.           Haftanın belirli günlerinde mahallemizde belirlenecek uygun bir yere seyyar Pazar kurulumunu sağlayacağız.

7.           Yine uygun görülecek bir yere okuma evi yaparak bekleme salonu gibi bir imkan yaratacağız.

8.           Medine Camimizin abdesthanesinin hijyenik olmamasından mütevellit yeni bir abdesthane çalışması yapacağız. Yine camimizde bazı sosyal aktif projeler yürüteceğiz.

Down sendromlu Abdullah başkanlık makamının "en özel" çalışanı Down sendromlu Abdullah başkanlık makamının "en özel" çalışanı

9.           Uygun görülen bir yere ekmek yapabilmek için uygun bir seyyar fırın koydurarak kimsenin rahatsız olmadan ekmeğini pişirmesini sağlayacağız.

10.         Mahallemizin işsiz gençlerine iş imkanı olanakları sağlayarak gençlerimizin sıkıntılarını gidermede yardımcı olacağız.

11.         Aynı şekilde mahallemizin ihtiyaç sahiplerini belirleyip ayni, nakdi, devlet, kurum ve özel yardımları hiçbir adaletsizliğe mahal vermeden sadece mahallemiz insanına taksim edeceğiz.

12.         Elektrik direklerinin yerin altına alınması için şimdiden çalışmalarımız başlamış olup, Muhtarlık mühürü ile bu projemizi de hayata geçireceğiz.

13.         Taşınan sağlık ocağımızı geri getirebilmek için çalışmalarımız başlamış olup, bu konuda da elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

14.         İsim sahibimizin olduğu gibi adaletle, herkese eşit yaklaşarak, insan ayırmaksızın ve birlikte bir mahalle yönetimi hedefleyip buna göre hareket edeceğiz.

Istiklale Genc Ve Muhendis Muhtar Adayi H24477 1C2E3

Editör: Akif Arslan