ZTK finalini Ali Şansalan yönetecek ZTK finalini Ali Şansalan yönetecek

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, Turkish Airlines EuroLeague 2023-24 sezonu Play-off dördüncü maçında konuk ettiği Monaco’ya 65-62 mağlup oldu ve seri 2-2’de eşitlendi.

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Sarunas Jasikevicius, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Karşılaşmayı değerlendiren Jasikevicius, şunları kaydetti:

“İlk önce Monaco’yu tebrik etmek istiyorum. Maç sonunda yaşanan olaylar için de özür dilemek istiyorum çünkü kesinlikle bu bizim tablomuz değil, kabul edilebilir bir şey değil. Bahaneler arayıp böyle bir kültür yaratmamamız lazım. Kendi hatalarımıza bakmamız gerekiyor, sorumluluk almamız gerekiyor.

Fenerbahçe Beko, Monaco'ya Mağlup Oldu62 65 (6)0

Takım gibi oynamadık, tabii ki Monaco problem yarattı, topu gerekli şekilde kullanamadık, hücumda iyi değildik, oyun kurucularımız gerekli oyunu yaratamadılar, o en kötü özelliklerimizden biriydi. Elinde topu olan kendi çözüm üretmeye çalıştı, bu çok negatifti. Pozitife bakarsak da oyuncularıma da söyledim, evet seyircilerimiz önünde bir şans kaybettik, bu olumsuz bir şey ama en azından beşinci maça gitme şansımız var. Birinci maçtan itibaren çok mücadele ettik, çok iyi oynadık ve en önemli oyuncularımızdan eksik şekilde oynadık. Beşe gidebilmek gerçekten çok önemli, şimdi video izleyip neyi yanlış yaptığımıza bakacağız tabii ki bu da hücumlardı.

Topu çok fazla elimizde tuttuk, çok iyi mücadele ettik hatta Monaco’nun kader maçı olmasına rağmen onlar daha az istekliydi bize göre ama yine de bireysel oynayıp takım oyununa dönemediğimiz için çok fazla hatalar yaptık. Sabırsızdık, bu yüzden de bu şekilde oldu.”