İnşaat Malzemesi Sanayi Üretimi Yüzde 13,5 Arttı İnşaat Malzemesi Sanayi Üretimi Yüzde 13,5 Arttı

Kapı ve pencere endüstrisinin Avrasya’daki en büyük fuarında yerini alan Kale Kilit, sergilediği inovatif ürünlerle yoğun ilgi gördü

Kale Kilit, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda kapı ve pencere sistemleri, kilit ve silindir, kartlı kilit, çelik kapı ve çelik kasa ürünlerinden oluşan geniş ürün portföyü ile Kale Alarm’ınyeni nesil inovatif ürünlerini sergiledi.İnovasyon ve Güvenin Muhteşem Buluşması” mottolu standıyla fuarda inovasyonun temsilciliğini üstlenen şirket, yakın zamanda satışa sunacağı cep telefonu uygulaması ile kontrol edilebilen kilit ve silindir modelleriyle de katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Kaliteli ürünleri ile tüketicilere güvenlik çözümleri sunan Kale Kilit; 11-14 Kasım tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen, kapı ve pencere endüstrisinin dev buluşması olan Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nda her zamanki yerini aldı. “İnovasyon ve Güvenin Muhteşem Buluşması” mottolu standı ile fuara katılanKale Kilit, fuar süresince sergilediği kapı ve pencere sistemleri, kilit ve silindir, kartlı kilit, çelik kapı ve çelik kasa ürünlerinin yanı sıra sürme sistemler grubunun oyuncularından katlanır, kaldırmalı, devirmeli sürme sistemleri ilekatılımcıların ilgi odağı oldu.Şirket, mekatronik veya elektronik kilit modelleri ve yakında satışa sunacağı cep telefonu uygulamasıyla kontrol edilebilen kilit ve silindir modelleri başta olmak üzeretemassız teknoloji ile çalışan kilit sistemleriyle de büyük beğeni topladı.

“Fuar ulusal ve uluslararası faaliyetlerimize büyük bir açılım getirecek”

Fuara ilişkin değerlendirmede bulunan Kale Kilit Yurt İçi Satış ve Pazarlama Direktörü Semih Teker,“Tüm sektörel fuarlarda olduğu gibi Avrasya Kapı Pencere Fuarı da iş süreçlerimize olumlu yönde katkı sunarken, yeni müşterilerle tanışma ve mevcut müşterilerimizle ilişkilerimizi güçlendirme fırsatı yaratıyor. Yeni nesil ürün ve hizmetlerimizi sergilediğimiz fuarın satış ve pazarlama faaliyetlerimize katkıda bulunacağına, fuar sırasında kurduğumuz bağlantıların kısa sürede verimli iş birliklerine dönüşeceğine inanıyoruz. Diğer yandan bu tür fuarlar yarattığı iş birliği fırsatları ile iş geliştirme süreçlerimizi doğrudan desteklerken, pazardaki yeni trendleri inceleme imkanı da sunuyor. Tüm bunları bir arada değerlendirdiğimizde Avrasya Kapı Pencere Fuarı’nın ulusal ve uluslararası faaliyetlerimize yeni bir açılım getireceğini düşünüyoruz. Fuar sırasında ulusal ve uluslararası firmalar ile gerçekleştirdiğimiz iletişim trafiği de bunun çok açık bir göstergesini oluşturuyor” dedi.

Kale Endüstri Holding Hakkında

Temelleri 1953 yılında atılan kuruluş, 1988 yılında tüm şirketlerini Kale Endüstri Holding çatısı altında topladı. 2016 yılında tüm üretimini Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğine sahip Çerkezköy fabrikasına taşıyan Kale Endüstri Holding, 2018 yılında ise Vadistanbul’daki yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni Genel Müdürlük binasına taşındı. Dev yatırımlarıyla büyümeye devam ederek ülke ekonomisi ve istihdamına yüksek katma değer sunan Kale Endüstri Holding’in çatısı altında; Kale Kilit, Kale Sigorta Acenteliği, Kale Güvenlik Sistemleri, Kale Topkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme, Kale Güzelce Gayrimenkul Geliştirme ve İşletme adı altında hizmet veren 5 ayrı firma bulunuyor. Holding’in lokomotif şirketi olan Türkiye'nin lider kilit üreticisi Kale Kilit, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri”nde metal eşya kategorisinde 15. kez ipi göğüsleyerek birinci oldu. İleri teknolojiye sahip yeni nesil ürünleriyle dikkat çeken Kale Kilit, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da alanında en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor.