Kaplumbağa Günü'nde bir atölye çalışmasına hazır  mısınız?

Koruma altında 160’ın üzerinde canlı ve 300’ün üzerinde bitki türü ile otuz yıldır faaliyet gösteren Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Kaplumbağa Günü'nü kutlamak için özel bir etkinlik düzenliyor! 25-26 Mayıs’ta gerçekleşecek olan "Baskılı Kaplumbağa Atölyesi" ile 3-5 yaş ve 6-12 yaş aralığındaki ziyaretçiler, eğitici ve eğlenceli bir atölye ile hayvanların sevimli ve geliştirici dünyasına eşlik ediyor.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan "Baskılı Kaplumbağa Atölyesi," ziyaretçilere kaplumbağalar hakkında bilgi edinme ve keyifli bir zaman geçirme fırsatı sunuyor.

Baskili Kaplumbag A Ato Lyesi 124946227

Dünya enerjisinin yüzde 20’sini tüketen pompalarda tasarrufun yolları Dünya enerjisinin yüzde 20’sini tüketen pompalarda tasarrufun yolları

Bu özel etkinliğin bir parçası olarak, katılımcılar çeşitli sanatsal teknikler kullanarak kendi kaplumbağa temalı baskılarını oluşturma imkanına sahip olacaklar. Ayrıca atölye sırasında parkta bulunan kaplumbağaların farklılıklarına dikkat çekilerek; katılımcılar, çeşitli kaplumbağa türleri ve özellikleri hakkında bilgi edinecekler.

*Doğa ve canlı severlerin kaçırmaması gereken etkinlikler için FYZoo haftanın her günü saat 10.00-19.00 arası açık...

*Etkinlikler, hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Editör: Akif Arslan