Kod adı köstebek mi! Kod Adı ceyar mı ?

Yürekli ve korkusuz insanlara cesur deriz... Gözlerini hiçbir budaktan sakınmazlar.

Köstebekler ise etrafta sessiz bir çöl yılanı gibi avlanmak için beklerler. Ha köstebek haa çöl yılanı. Gizlendikleri bölge toprak alanlı yerlerdir ki buralarda kamuflajlarıdır.

Yaşadığımız alanlarda, çevresel kitleler de baskın olamayan, pasif veya pasifize edilmiş birçok insana sık sık rastlarız.

Bi hayli kişi yada gruplara sosyal eğlence, arkadaşlık yada haber sitelerinde, bazen reel bazen sıra dışı bazen ise yalan haberlerin yer aldığı durumlarda karşılaşırız.

Hepimizin hayal gücü vardır. Hayallerinize ulaşabilir veya ulaşamazsınız. Toplumda sosyal alanları bilinçli ve bilinçsiz kullanan belli bir kesim mevcuttur.

Bu kitle de psikolojik, antidepresan problemler yaşayan kişiler kadar sosyal medyada yazışmalar yapan kırgın, düşmanca emelleri planlayan ve çıkar ya da menfaatleri tükenen bir o kadar da hazımsız kişilerinde olduğu görülmektedir.

Son zamanlarda bu kişiler sosyal medyadan algılar oluşturmaya çalışmakta ve edebiyat yazar ve şairleri misali yazdıkça yazmaktadır.

Doğru söze ne denir ki... Yaz üstadım sana niye yazdın demiyoruz. Saklanarak yazma diyorum. Yalan sosyal hesaplar kullanarak yazma diyorum.

Dallas daki Ceyar şerefli ve bir o kadar da haysiyet sahibiydi. Bunların sadece kod adı Ceyar Şeref ve haysiyet söz konusu dahi değil.

Doğaya yararlı birçok hayvanın güzellik ve Yaradan/ın zırhı ile kuşandığına değinmiş insan davranışları ile benzetmelerde bulunmuşumdur.

Fakat o canlılar toplumumuzda; boş boş gezen, işi gücü bozgunculuk olan duygusuz, vefasız vs. insanlar yanında inanın ki bir melek...

Özü ve sözü doğru kabullenemeyecek yalancı şeref yoksunu insan demeye utandığımız bu kişi kitlesi aciz bir kuldan öte olmamakla birlikte bir köstebek bir tarla faresi kadar meziyet sahibi de olamaktadırlar.

Sosyal alanlarda sahte hesap ve sahte isimler ile hareket ederek yalan yanlış haberlere imza atmakta, asılsız senaryolar üreterek karalama ve linç haberler yaymaya çalışmaktadırlar.

Aslında bu kişiler plastik oyuncaklar gibi zamanla yok olmaktadırlar. Mum misali yanmaya çalışmakta,  her defasında esen bir rüzgâr ile ateşleri sönmektedir. Amaç belli seslerini duyurmak ve bu kesimi etkileri altına almaktır.

Korkusuz gibi görünen bu korkak kişiler; kampanya haberlerine hızlı başlar daha sonra tazı gibi kaçarlar. hızlı koşan at' dan seyrek seyrek düşen tezek misali...

 Tehlike sinyalleri ağır basınca sosyal medyadaki haberleri sonucunda yakalanma korkularını hissetmeye başladıkları zaman itibariyle kuyruklarını kıstırıp kaçmayı da marifet sayarlar.

Madem bu kadar dürüsttünüz... Bildikleriniz vardı da neden sustunuz...

Bu güne kadar!  Sizleri tutan birileri mi vardı! Korkunuz neydi! Çıkarlarınız mı size verilmedi? 

Neyden çekiniyordunuz? Bu haberleri nasıl elde ediyorsunuz?

Kurum içerisinde mi dışarısında mısınız? 

Menfaatiniz neydi de susmuştunuz?

 Bugün ne oldu da sallıyorsunuz!

 Varsayalım doğru!

Yalan bir hesap yalan bir kod adı!  Kimseye bir fayda sağlamaz. Sinek küçük fakat milde bulandırır hesabı ise bir nebze yaklaşım ses getirir. ya ayağına dolaşırsa!

Bu güne kadar beraber yürüyordunuz ne oldu ki! Demezler mi hesap sormazlar mı sana da acaba. ahhh nerde o günler yahuuu...

 Sahte hesap ve isimlerle kişileri karalamak çok kolay! az bir adam olun da kendi isim ve cisminizle boyunuz posunuz ile yüreğinizi ortaya koyunda elalem adam sansın.

bu ülkede savcı var! Hâkim var! Ceza var! Beraat var! Adliye var! Cezaevi var! Mahkûm var! Şüpheli var var da var. Yani diyorum ki senaryosunu kendi yazan ya da maşa olan o akil sağlığı yerinde olmayan embesillere kimsenin aklıyla oynamayın...

Seçim bitti... Onu bunu karalamayın bildiğiniz, şahit olduğunuz ne varsa adliye üngüt de....

sözüm adam olun adam... dilinizle konuşmayı bir yana bırakın yüreğinizle yüreklice konuşun....

Sosyal medyaların arkasına saklanarak yalan yanlış haber yaymayın. Cesaretiniz varsa çıkıp karaladığınız insanların yüzüne konuşun ki sizinde yüzünüze. Gün ola harman ola bakalım... Benden bu kadar…

Anlayana sivrisinek saz... Anlamayana davul zurna az...