‘’Ligden çekilse bile Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nde’’

Başkan Ali Koç'un dün akşam açıkladığı gibi Fenerbahçe ligden çekilirse, Türk takımlarının UEFA tarafından düzenlenen Avrupa Kupaları'na katılımı da riske girecek.

Fenerbahçe'nin "ligden çekilmek" gibi bir riski alması beklenmiyor. Çünkü ligden çekilme durumunda Ali Koç'un iddia ettiği gibi maçlara bir alt ligden değil, "amatör kümeden" başlanıyor.

Fenerbahçe'nin Süper Lig'den çekilmesi durumunda kulüp tarafından tarih boyunca Avrupa'da ülke puanına yaptığı katkı sıfırlanacak.

ŞAMPİYONLAR LİGİ HAYAL OLUR

Göksunlu atıcı Yusuf Dikeç birinci oldu Göksunlu atıcı Yusuf Dikeç birinci oldu

Böyle bir senaryoda Türkiye Ligi ülke sıralamasında 19'uncu sıraya gerilecek. Şampiyonlar Ligi kısa süre içinde Türk takımları için hayal olacak.

PAF TAKIMIYLA MAÇLARA ÇIKABİLİR

Fenerbahçe yönetiminin bunun yerine "PAF takımıyla maçlara çıkma" ihtimalini düşünecek. Böyle bir ihtimal ise enteresan bir sonuç doğurabilir.

FENERBAHÇE'NİN 2.'LİĞİ GARANTİ

Geriye kalan 8 haftada Fenerbahçe PAF takımıyla sahaya çıksa ve 8 maçı kayberse bile 30 puan önde olduğu Trabzonspor'a geçilme ihtimali bulunmuyor. Çünkü Fenerbahçe'nin hali hazırda 79 puanı var. Trabzonspor'un 30 puan önünde. Fenerbahçe PAF takımıyla çıktığı 8 maçı kaybetse ve Trabzonspor da kalan 8 maçı kazansa bile aradaki puan farkı 7 olacak. Fenerbahçe gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde yer alacak.

Fenerbahçe hem "beklenen" protestosunu gerçekleştirecek, hem de gelecek sezon TFF'ye inat Şampiyonlar Ligi'nde olacak.

khttps://www.fotospor.com/

Editör: Akif Arslan