4 senede bir düzenlenen, dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Dünya Masterlar Kış Oyunları’na 2024’te İtalya ev sahipliği yaptı. 30 yaş üstü master sporcular için yapılan yarışma, 4 senede bir düzenlenmekte ve masterlar olimpiyatları olarak tabir edilmekte.  Yarışmaya dünyanın her tarafından toplamda 3000’in üzerinde sporcu katıldı. Yarışma’da 11 branş, İtalya’nın Lombardiabölgesinde  8 ayrı şehirde yapıldı.Yarışmalar 10 gün boyunca devam etti.

PFDK bu sezon en çok cezayı Fenerbahçe'ye verdi PFDK bu sezon en çok cezayı Fenerbahçe'ye verdi

Dünya Masterlar Kış Oyunları’nda Milli Sporcu Naz Arıcı Rakiplerine Fark Atarak Birinci Oldu

Artistik Buz Pateni, Bormiokentinde;Curling,Madesimokentinde; Buz Hokeyi,Chiavennakentinde; Biathlon,Vermigliokentinde;Crosscountry,Vermigliokentinde; Kayakla Atlama, Pelizzano kentinde; Alp disiplini,Apricakentinde; Kayakla Oryantiring, Vermiglio kentinde; Kayaklı Koşu, PonteDiLegno- Tonale  kentinde; ShortTrack, Bormio kentinde;Sürat Pateni,ChiesaInValmalenco kentinde; Ski Mountaineering, PonteDiLegno - Tonale  ve Aprica kentlerinde düzenlendi.

Yarışmada artistik buz patenimilli sporcumuz Naz Arıcı, Altın Bayanlar kategorisinde rakiplerine fark atarak birinci olmuştur. Arıcı, şu ana kadar artistik buz pateninde  ülkemize gelen en büyük başarılardan biri olan bu başarıyı Atatük’e ve onun açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyen Türk Kadını’na armağan etti.

Başlıksız 1-1

Aslen elektrik-elektronik mühendisi olan Arıcı’nın şu ana kadar Uluslararası Yetişkinler Artistik Buz Pateni Yarışması’nda almış olduğu 5 dünya şampiyonluğu ve 7 Türkiye Şampiyonluğu bulunmakta.