Mimaki, çıtasını ITMA 2023’te yukarıya çıkaracak

Mimaki en son yenilikleri ve gelişmiş baskı çözümleriyle ITMA 2023'te küresel tekstil endüstrisine döngüselliğe ve sürdürülebilirliğe adanmışlığını gösterecek.

Geniş format inkjet baskı makineleri, kesim plotterları ve 3D baskı makinelerinin lider küresel markası Mimaki, 8-14 Haziran tarihleri arasında Milano’da düzenlenecek ITMA 2023 fuarında, tekstil endüstrisine, döngüsellik ve sürdürülebilirlik sağlayan baskı çözümlerini ve yeniliklerini sunacak. Mimaki Europe'un H7-C304 numaralı stadını ziyaret edenler, Mimaki'nin en yeni teknolojilerini deneyimlerken, aynı zamanda uluslararası tasarımcılarla yapılan iş birliğiyle yaratılan göz alıcı uygulama örneklerinin yer aldığı sergiyi gezebilecek.

Dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konusunda büyük bir dönüşüm yaşayan tekstil endüstrisinde, üreticiler pazar taleplerine hiç olmadığı kadar duyarlı hale geldi. Mimaki’nin dijital baskı çözümleri nihai tüketicilerin artan beklentileri ve çeşitlenen taleplerine yanıt vermek konusunda öncü bir misyona sahip. Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SDG’ler) ile uyumlu çalışan Mimaki, ITMA 2023’te bu konudaki adanmışlığını gözler önüne serecek. Mimaki baskı endüstrisinde sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlayan doğrudan filme baskı (DTF) ve süblimasyon baskı dahil olmak üzere, susuz dijital tekstil baskı çözümlerini ITMA 2023’te öne çıkaracak.

Mimaki için bir ilk, sektör için büyük bir avantaj: TxF150-75

Mimaki’nin kısa bir süre önce giyim ve promosyon segmenti için duyurduğu ilk doğrudan filme baskı modeli TxF150-75 inkjet baskı makinesi ITMA ziyaretçilerinin ilgisine sunulacak. Saatte 3,3 m2’ye varan baskı hızına ve 1440 dpi’a kadar baskı çözünürlüğüne sahip olan bu yeni çözüm, 80 cm genişliğe kadar DTF tabakaları üretebiliyor.

Isıya dayalı bir transfer yöntemi kullanan TxF150-75, kişiselleştirilmiş tişört, spor giyim ve çeşitli tekstil promosyon uygulamaları için ideal bir seçenek oluşturuyor. Mimaki Çekirdek Teknolojileri ile donatılan ilk DTF modeli, pazarda sık sık görülen boya püskürtme ve nozül arızalarının yanı sıra beyaz boya çökmesi sorunlarına da son veriyor. Kolay, konforlu ve güvenli bir baskı işlemi sağlayan TxF150-75, özel geliştirilen PHT50 transfer pigment boyaları ile sorunsuz çalışmayı mümkün kılarken, OEKO-TEX ECO PASSPORT sertifikası ile çevre dostu olduğunu kanıtlıyor. Mimaki kullanıcıları için TxF150-75’te canlı renklerde kişiselleştirilmiş tişörtler ve bez çanta üretimi hiç olmadığı kadar kolay ve avantajlı hale geliyor.

Artan iş hacmi için gelişmiş bir Mimaki çözümü; TS330-1600

ITMA 2023 ziyaretçileri, TxF150-75'in yanı sıra Mimaki standında, TS330-1600 süblimasyon transfer baskı makinesini de yakından inceleme fırsatı yakalayacak. Geçen yıl pazarla buluşan 330 Serisi içinde yer alan model, verimlilik, baskı kalitesi ve iş akışı yönetimi konularında kullanıcılara yeni avantajlar sunuyor. Yüksek hacimli süblimasyon transfer baskı işleri için saatte 135 m2’ye varan hızlar sunan TS330-1600, kesintisiz baskı süresini uzatmak için opsiyonel olarak sunulan 10 kg’lık boya besleme ünitesi ve mini jumbo rulo ünitesiyle verimliliği daha da geliştiriyor. Mimaki Çekirdek Teknolojileri ile güçlendirilen bu model, süblimasyon transfer baskı işinde kullanıcılara kolay, güvenli ve sorunsuz bir prosesi garanti ediyor.

Küresel tekstil endüstrisinin büyük bir heyecan ve merakla beklediği ITMA 2023 fuarı, hem yeni trendlerin belirlenmesi hem de yeni çözümlerin sergilenmesi bağlamında önemli bir platform olarak kabul ediliyor. Mimaki bu fuarda yepyeni bir tekstil baskı makinesinin de arasında yer aldığı gelişmiş modelleriyle, sektörün özellikle sürdürülebilirlik taleplerine güçlü bir şekilde yanıt verdiğini gözler önüne serecek. Doğrudan ve transfer baskı teknolojilerinde üstün baskı hız ve kalitesi sunan Mimaki, fuar boyunca, yüksek karlılık performansına sahip bu gelişmiş çözümlerin kullanıcı dostu ve güvenilir olduğunu gösterecek.

Mimaki standı sadece sürdürülebilir baskı teknolojileri ile değil uygulama örnekleriyle de görkemli bir sergi alanına dönüşecek. Şirket vizyonunun bir parçası olarak tasarımcılarla ve sanatçılarla iş birliklerini güçlendiren Mimaki, fuarda bu çalışmalara standında yer verecek. Sanatçılar ve tasarımcılarla yürütülen çalışmalardan örnekler, Mimaki standını adeta açık bir sergi alanına dönüştürürken, kullanıcılara ve fuar ziyaretçilerine ilham verecek ve pazara yeni bir bakış açısı sağlayacak.

Türk tekstil endüstrisinin de yakından takip ettiği ITMA 2023 fuarında, Mimaki yetkilileri Türk tekstilcilere en son yenilikleri göstermek ve diyaloğu güçlendirmek için hazır olacak.

Mimaki’nin gelişmiş baskı teknolojileri hakkında daha fazla bilgiye resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz: http://www.mimaki.com.tr/

Mimaki Hakkında

Mimaki, tabela/grafik, endüstriyel ve tekstil/giyim pazarlarına yönelik geniş formatlı inkjet baskı ve kesim makinelerinin lider üreticisidir. Mimaki, her ürün grubu için donanım, yazılım, boya ve kesici bıçakların arasında bulunduğu eksiksiz çözümler geliştirmektedir.

Mimaki su bazlı süblime, lateks, eko-solvent ve UV kürlenmeli inkjet baskı teknolojilerine dayanan yenilikçi, yüksek kaliteli ve güvenilir ürünler sunar. Pazardaki geniş uygulama yelpazesine cevap vermek için kişiselleştirilmiş dijital baskı çözümlerinin geliştirilmesine odaklanmaktadır. Mimaki Engineering Co. Ltd., JASDAQ Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şirkettir.

Mimaki, Türk baskı endüstrisine ve Avrasya bölgesine eşsiz bir teknik destek vermek üzere 2013 yılında Mimaki İstanbul Teknik Merkezi’ni açmıştı. Bölgeye daha kapsamlı hizmet sunmak adına şirket 2016 yılında Mimaki Eurasia adını alarak ticari faaliyete başladı. Mimaki Eurasia, 2017 yılı itibariyle satış sürecini yeniden organize ederek bayileri ve son kullanıcılarıyla daha güçlü bir yapı oluşturmuştur.