Finansal Okuryazarlık Artıyor! MT Global Eğitim ve Danışmanlık Ankara’da 300 Kişilik Seminer ile Yatırımcılara Bilgi Aktardı!

Danışmanlık (2)

MT Global Eğitim ve Danışmanlık’ın düzenlediği borsa ve finans sektörün merakla beklediği 2024 Geleneksel Yatırımcı Buluşması Başkentin prestijli mekanlarından New Park Hotel’de gerçekleşti.

Etkinlik, 300’e yakın yerli ve yabancı yatırımcıyı ağırladı.

Danışmanlık (3)

Etkinliğin öne çıkan anlarından biri, Ekonomist ve Yazar Metehan Mercimek’in finansal teknolojiler ve sürdürülebilir yatırım stratejileri üzerine kurulu yeni uygulamasının lansmanı oldu. Mercimek, “Global finans ekosistemini dönüştürerek, herkes için ulaşılabilir ve şeffaf bir gelecek inşa etmek” vizyonuyla yola çıktığını belirtti.

BMC’nin devlet destekli batığı BMC’nin devlet destekli batığı

Danışmanlık (4)

MT Global Eğitim ve Danışmanlık, Kurumsal Hazine Yönetimi, Nakit Akışı Planlaması, Sermaye Piyasası Faaliyetleri ve Yatırımcı İlişkileri, Fon Yönetimi, Finansal Okuryazarlık Eğitimleri, Seminer eğitimleri gibi alanlarda sunduğu üst düzey danışmanlık hizmetleriyle tanınıyor. Mercimek ve ekibi, teorik bilgileri pratiğe dökerek, yatırımcıların ve danışmanlık hizmeti alan firmaların ve bireysel yatırımcıların mevcut ekonomik koşullarda doğru adımlar atabilmesi için rehberlik ediyor. Ankara’da gerçekleşen bu buluşma, firmanın yatırımcılarla bir araya gelme geleneğinin bir parçası olarak dikkat çekti.

Danışmanlık (5)

Etkinlik, aynı zamanda MT Global Eğitim ve Danışmanlık firmasının yeni uygulamasının lansmanına ev sahipliği yaptı.

Seminer, risk yönetimi, borsa stratejileri, faiz oranları ve ekonomik beklentiler gibi konuları kapsayan sunumlarla devam etti. MT Global Eğitim ve Danışmanlık’ın şeffaflık ilkesi çerçevesinde, son altı yılda yatırımcılarına sağladığı kazanımları anlatan bölüm, katılımcılardan büyük ilgi gördü.Danışmanlık (1)

Kokteyl sırasında gerçekleşen samimi sohbetler, etkinliğin neşeli atmosferini pekiştirdi. Ekonomist Metehan Mercimek ve MT Global Eğitim ve Danışmanlık firmasının yatırımcı danışmanları, yatırımcılarla birebir tanışma fırsatı buldu. Bu etkileşimler, sektör profesyonelleri arasında önemli bağlantılar kurulmasını sağladı.

MT Global’in yatırımcı buluşmalarını geleneksel hale getirmesi, firmanın yatırımcılarının yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Ankara’daki bu etkinlik, finans ve yatırım alanında bilgi alışverişinin yanı sıra, sektör profesyonelleri arasında önemli bağlantılar kurulmasına olanak tanıyan bir platform olarak öne çıktı. MT Global’in yeni uygulamasının lansmanı, finansal teknolojiler ve sürdürülebilir yatırım stratejileriyle global finans ekosistemini dönüştürme vizyonunu katılımcılara etkili bir şekilde aktardı.