Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçe Belediye Başkanı Osman Okumuş “Göreve başladığım ilk gün, ilçemiz için kader gibi görünen işsizlik sorunu ile savaşmaya başladık. Toplumsal Refah ve öncelikli Şehir Ekonomisi ilkesi ile Türkiye’de bir ilçede ilk kez 3 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulumunu başarmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş resmi sosyal medya hesabı olan Facebook sayfasında bir yazı yayınladı. Türkoğlu Belediye Başkanı Okumuş Türkoğlu İlçesine belediye başkanı seçildikten sonra yaptığı ve çok büyük sesler getiren ayrıca bu işleri başarmanın verdiği gurur duygusu ile hizmetlerin ve çalışmalarının bir bölümünü sosyal medya hesabındaki takipçileri ile paylaştı.

Okumuş Osman (2)

İşte Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ’un paylaşımı;

İlçe başkanı trafik kazasında yaralandı İlçe başkanı trafik kazasında yaralandı

Göreve başladığım ilk gün, ilçemiz için kader gibi görünen işsizlik sorunu ile savaşmaya başladık. Toplumsal Refah ve öncelikli Şehir Ekonomisi ilkesi ile Türkiye’de bir ilçede ilk kez 3 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulumunu başarmanın gururunu yaşıyoruz. Ayrıca yıllardır çözüm bekleyen ve ilerlemeyen tüm sorunları ekibimle gece gündüz çalışarak ele aldık.

Bugün geldiğimiz noktada, ‘Türkoğlu Modeli’ doktrinini oluşturduk. Bu modelin temel fikri, “İnsanların doğduğu yerde doymasıdır. Bu sayede Türkoğlu’nu, Belediye hoparlörlerinden işçi arayan bir konuma getirdik. Deprem öncesinde binlerce istihdam sağladık.

Ancak bunlar yeterli değil. Çünkü Türkoğlu, jeopolitik konumu ve tarıma elverişli toprakları ile daha fazlasını hak ediyor. Göreve başlar başlamaz, ünü kıtalara yayılan “Çilek” seferberliği başlattık. Çiftçilerimiz ekime başladı ve yıllar içinde Türkiye’nin en kaliteli çileğini yetiştirdik. Kadınlarımızın da büyük ilgi göstermesiyle, evinin önünde, balkonunda çilek yetiştirerek önemli bir meyve üreticisi haline geldik. Hizmet ve Eser Belediyeciliği olarak gördüğümüz Tarım politikamızı Pandemi ile güncelleyerek hayati bir pozisyona koyduk.

İşte bu jeopolitik anlayışla tarım alanında önemli ilerlemeler kaydettik. Örneğin, Türkoğlu’nu:

Okumuş Osman (1)

– Mısır, soya fasulyesi, çilek ve hıyar üretim alanı ve miktarında birinci sıraya,

– Antep fıstığı üretim alanı ve miktarında ikinci sıraya,

– Baharatlık biber üretim alanında ikinci, miktarında üçüncü sıraya,

– Trabzon hurması üretim alanında ikinci, miktarında üçüncü sıraya,