Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, incelemelerde bulunmak üzere gittiği Kırıkhan'da AKP'li yöneticiler tarafından kendisine silah çekilen bir kadın avukatı dinledi. Avukat hanımın anlattıkları üzerine numarasını aldı ve olayın takipçisi olacağını söyledi.

Vatandaş: Ben burada avukatım. Mimar Sinan Mahallesi’ne gittiniz mi bilmiyorum, orada oturuyorum. Buranın çok saygın bir müteahhiti var; AKP eski ilçe başkanı. Dışarıda, A101’e kendi evinin altını kiraya vermiş. Mahkemelik de bir durumu var. Oraya kiraya verebilmek için kolonları ve perde duvarları yıkmışlar. Oranın hasar durumunu sordum; “Sen kimsin? Şerefsiz, haysiyetsiz bir sürü hakaret etti. Oğluyla beraber darp etti hasar durumunu sorduğum için. En son silah çekti. Savcılığa gittim şikayetçi oldum. Bu adam FETÖ’den yırtmış, bir gece gözaltında kalmış. Başka bir yolsuzluğa karışmış, bir gece Hüseyin Yayman bu adamı kurtardı. Belediye başkanının yerini buldum, orada da bakan yardımcısı varmış. ‘Bu adam çok iyi bir adam, bu tip durumlarda böyle şeyler olabilir helalleşin.”

Ümit Özdağ: Kim diyor bunu?

Vatandaş: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, AKP Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Çelik, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz.

Ümit Özdağ: Avukat hanım söz veriyoruz. Biz bu işin takipçisi olacağız. Helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız!

Video:

https://twitter.com/umitozdag/status/1627970840468881414

Editör: TE Bilisim