"Ordu İlinin anketini Kahramanmaraş’a uyarlamışlar"

Yeni başkanlar görevi devralıyor! Yeni başkanlar görevi devralıyor!

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Pekeren, “Ordu’da yapılan anketi Kahramanmaraş’a uyarlayarak güç gösterisi yapmaya çalışanlara halkımız gerçek anketi sandıkta verecektir.” Dedi.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 10.18.31

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı, ADA Araştırma tarafından yapıldığı belirtilen “Bu pazar bir yerel seçim olsa Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oyunuzu hangi adaya vereceksiniz?” başlığıyla yayınlanan anketin  sonuçlarının Ordu’dan kopya çekilmesine sert tepki gösterdi.

Anketin sonuçlarına göre, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti’nin adayı Fırat Görgel’in yüzde 50,4 aldığı belirtilirken, Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar’ın yüzde 23,2 aldığı belirtilmişti. Ankette ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynep Arıkan’ın yüzde 19,6 Zafer Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gökhan Canlı’nın yüzde 3,3 İyi Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Dedeoğlu’nun da yüzde 2,3 civarı oy alacağı öngörülmüştü. Yapılan araştırmalarda bu anketin Ordu’da yapıldığı ve Kahramanmaraş’a uyarlandığı ortaya çıktı. Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Pekeren, bu tarz olaylara ‘algı’ yakıştırması yaparken, bu algıyı yapanlara sert tepki gösterdi.

Whatsapp Image 2024 03 23 At 4.56.08 Pm

HALKIMIZ BU OYUNLARA GELMESİN

Kahramanmaraş halkını bu tarz algılar karşısında uyaran Pekeren, Yeniden Refah Partisi’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve ilçelerinde olmak üzere birçok ankette önde olduğunu aktardı. Pekeren; “Bu tarz algılar yaparak halkımızın partimize olan inancını kırmaya çalışıyorlar. Kahramanmaraş halkı bu tarz masa başında planlanmış algı oyunlarına gelmemelidir. Kahramanmaraş’ta yapılan birçok anket, partimizin belediye seçimlerinde önde olduğunu gösteriyor. Bu tarz algılar yaparak bizim motivasyonumuzu, halkımızın da değişime olan inancını kırmaya çalışıyorlar. Halkımız bu tarz oyunlara gelmeyecektir ve “Bu kez Yeniden Refah” diyecektir” dedi.

Editör: Akif Arslan