Habibe Öçal: Türkoğlu’nda yaşanan taşkın sorunu çözümlenecek

Habibe Öçal: Türkoğlu’nda yaşanan taşkın sorunu çözümlenecek

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Türkoğlu ilçesinde yaşanan taşkın sorununun çözümü için çalıştıklarını söyledi.

Milletvekili Habibe Öçal, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

Değerli hemşehrilerim, sizlerin de çok iyi bildiği gibi son yıllarda yaşanan yağışlar sebebiyle derelerimizin taşması sonucu ev ve işyerlerine su baskını oldu. Bu durumu yakından takip ediyoruz.

Sorunun çözümü için yaptığımız görüşmeler olumlu sonuç vermiş ve bu kapsamda 12 milyon TL ödenek tahsis edilmiştir. Yapılacak bu proje ile Türkoğlu ilçemizin önemli su kaynaklarından birisi olan İmalı Deresi ıslah edilerek hem ilçemiz hem de ilçemize bağlı köylerimiz taşkın riskinden korunacaktır. Ayrıca 2470 m trapez kanal, 1691 m betonarme U kanal, 22 adet menfez, 2 adet tersip bendi, 4 adet ıslah sekisi, 2 adet taban kuşağı ve 1 adet tesis giriş yapısı hizmete alınacaktır.

 20 yıllık Ak Parti iktidarımız boyunca Kahramanmaraş’ımıza 50 milyara yakın yatırım yaptık. Bu yatırımların yaklaşık 10 milyarı tarım ve orman konusunda olmuştur. İklim değişikliği ile yaşanan doğal afetlerden vatandaşlarımızın etkilenmemesi için hem büyükşehirimiz de hem ilçelerimizde yatırımlarımız devam edecek.

Bu projenin gerçekleşmesinde katkısı olan DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız, Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğana sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olsun.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

<