Şengül’den Kılıçdaroğlu’na destek

Şengül’den Kılıçdaroğlu’na destek

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Esat Şengül, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan tehdit ve ithama tepki gösterdi.

Şengül, parti il binasında yaptığı açıklamadaCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na yapılan çirkin tehdit ve itham karşısında bu basın açıklamasını gerekli duyduk ve sizleri buraya davet ettik” diyerek, şunları söyledi:

“Bilindiği üzere Devlet Bahçeli’nin kanatlarının altına aldığı ve kolladığı kendini bilmez kişilerin, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na çirkin itham ve tehditlerde bulunması, kullandığı cümlelerin ancak kendileri gibi karanlık güruha yakışır olduğunu ifade etmek isterim.

Bu kişilerin fütursuzca konuştuğu anlamsız ifadelerin bizleri demokrasi yolunda, memleket meselesi hususunda asla korkutmayacağını, aksine bu gibi şahsiyetlerin bizi yolumuzdan etmeyeceğini, muhatap olacağımız kişiler de olmadığını belirtmek isterim.

Ayrıca daha önce de ülkenin Cumhurbaşkanına tehditler savuran bu karanlık güruh, şimdi de elini kolunu rahatça sallar ve tehditler savurur halde eşkıyaca tavırlar sergilemeye devam etmektedir. Asıl mesele bu eşkıyaların söylemleri değil, bu duruma sessiz kalınmasıdır. Bizlerin bu konu ile alakalı sorumlu tuttuğu kimseler ise mafya babalarına bu şekilde konuşma imkânı veren düzendir. Cumhur ittifakı liderleri, İçişleri Bakanı ve iktidar sahipleri bu köhne zihniyete sessiz kalarak bu düzeni yaratanlar ve savunanlar olarak sorumlu tutmamız için yeterli gerekçeyi gözler önüne sermektedirler.

Bilinsin ki Cumhuriyet Halk Partisi ilkeleri, devrimleri ve değerleri ile birlikte kuruluşundan bu yana asla mafya – çete düzenine sessiz kalmamıştır. Halkın İktidarının kuruluşundan itibaren bu karanlık düzene de son verecektir.

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamış olduğu ‘’ 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nde’’ belirttiği üzere; ‘’Toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleri ile mücadele ödün vermeksizin sürdürülecektir. Kamusal alandaki bütün atama ve işlemlerde liyakat esas alınacak, devlet hizmetlerinin partizanca ve çıkar amaçlı yapılmasına engel olunacaktır.’’

Hizmet yandaşa değil, vatandaşa verilecektir şiarından vazgeçmeden memleketimizin ve milletimizin hizmetinde emrinde olmaya, Genel Başkanımıza kalkan her elin ve dilin önünde siper olmaya devam edeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 12:06

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor