Yunus Kaymaz, Musa Samur / İstanbul (AA)

UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, 2026 yılı UEFA Avrupa Ligi ile 2027 yılı UEFA Konferans Ligi finallerinin İstanbul'da oynanacağını açıkladı.

Servet Yardımcı'nın da katıldığı UEFA İcra Kurulu toplantısı, İrlanda'nın başkenti Dublin'de gerçekleştirildi.

Kurul, 2026 yılı UEFA Avrupa Ligi finalinin Beşiktaş'ın iç saha maçlarını oynadığı Tüpraş Stadı'nda yapılmasını kararlaştırırken, 2027 Konferans Ligi finalinin oynanacağı stat ise daha sonra belli olacak.

Kahramanmaraşspor ve İstiklalspor'un grupları belli oldu Kahramanmaraşspor ve İstiklalspor'un grupları belli oldu

Tüpraş Stadı, ikinci kez bir UEFA finali organizasyonuna ev sahipliği yapacak. 2019 yılında iki İngiliz takımı Liverpool ile Chelsea'yi karşı karşıya getiren UEFA Süper Kupa final maçı da o dönemki adıyla Vodafone Park'ta yapılmıştı.

Gençlik ve Spor Bakan Bak, UEFA finallerine ev sahipliğini değerlendirdi

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin 2026 UEFA Avrupa Ligi finali ile 2027 UEFA Avrupa Konferans Ligi finaline ev sahipliği yapacak olmasını değerlendirdi.

Bakan Bak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "2026 UEFA Avrupa Ligi finali Tüpraş Stadyumu'nda, 2027 UEFA Avrupa Konferans Ligi finalinin de aynı şekilde ülkemizde oynanacağı kesinleşti. Türkiye Yüzyılı'nı sporun da yüzyılı yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Editör: Akif Arslan