Ülkemizde ve bölgemizde meteorolojik görünüm

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin güney ve doğusu ile zamanla kuzeybatı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu (Malatya ve Erzincan dışında), Güneydoğu Anadolu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile bu akşam saatlerinde Antalya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Pazar  sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladı Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladı

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADANA 7°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA 10°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kısa süreli ve hafif sağanak yağışlı

HATAY 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

MERSİN 7°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu