Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Ateş, mesajında avukatların adaletin sağlanmasındaki kritik rolüne dikkat çekerek, tüm avukatları kutladı ve onlara duyulan minnettarlığı dile getirdi.

Ateş mesajında şu ifadelere yer verdi: "Adaletin sağlanmasında büyük bir sorumluluk üstlenen ve bu sorumlulukla onur duyan avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum. Avukatlarımız, hukukun üstünlüğünü savunarak, toplumda adil bir yaşamın tesis edilmesi için çalışmaktadırlar. Bu özel günde, adaletin kalesi olan tüm avukatlarımıza olan saygı ve minnettarlığımızı ifade etmek istiyorum."

Avukatların toplum için vazgeçilmez bir değer olduğunu vurgulayan Ateş, "Hukukun üstünlüğü ilkesinin korunması, bireylerin hak arayışlarında avukatlarımızın özverisi sayesinde mümkündür. Onlar, adaletin sağlanması yolunda gösterdikleri gayretle toplumumuz için vazgeçilmez birer değerdir," dedi.

AK Parti'de istişare toplantıları AK Parti'de istişare toplantıları

Mesajında, avukatların mesleki özgürlüklerinin önemine de dikkat çeken Ateş, "Avukatların, mesleklerini özgürce ve bağımsız bir şekilde icra edebilmeleri, adaletin sağlıklı işleyişi için büyük önem taşımaktadır. CHP Kahramanmaraş İl Başkanlığı olarak, avukatlarımızın her türlü mesleki haklarının ve özgürlüklerinin korunması konusunda yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim," ifadelerini kullandı.

Ateş, mesajını, "Tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlar, adalet mücadelelerinde başarılar dilerim. Kahramanmaraş’ta ve ülkemizin dört bir yanında, adaletin, eşitliğin ve hukukun üstünlüğünün savunucuları olan avukatlarımıza olan saygı ve minnettarlığımızı bir kez daha ifade etmek isterim," diyerek sonlandırdı.