Motosiklet ile otomobil çarpıştı: Motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti Motosiklet ile otomobil çarpıştı: Motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

Uyuşturucu operasyonunda 17 şüpheli gözaltında

Kahramanmaraş /Türkoğlu (SHA) – Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 17 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kahramanmaraş-Türkoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonda, Kahramanmaraş ve Gaziantep çevresinden temin edilen uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin satışının yapıldığı iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında 22 şüphelinin 21 farklı uyuşturucu madde ticareti olayına karıştıkları tespit edildi ve şüpheliler hakkında toplamda 20 ara yakalama gerçekleştirildi. Türkoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kahramanmaraş, Gaziantep, Türkoğlu ve Nurdağı ilçelerinde toplamda 20 farklı adreste eş zamanlı adli işlem gerçekleştirildi. Yapılan arama işlemleri sonucunda çok sayıda uyuşturucu madde, uyuşturucu kullanma aparatları ve hassas teraziler ele geçirildi.

Operasyon kapsamında 17 şüpheli gözaltına alınırken, 3 şüpheli hakkında ise yakalama çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Ayrıca, 2 şüphelinin başka suçlardan tutuklu olarak ceza infaz kurumunda olduğu tespit edildi.

Editör: Akif Arslan