Vali Ünlüer, Avrupa Şampiyonu Sevilay Öztürk’ü misafir etti

Kahramanmaraş Vali Mükerrem Ünlüer, Portekiz’in Madeira bölgesinde düzenlenen Para Yüzme Avrupa Şampiyonasında 50 metre Kelebek Kadınlar S5 kategorisinde 44.54’lük derecesiyle altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu olan milli sporcumuz Sevilay Öztürk’ü makamında misafir etti. 

2024 yılı sulama sezonu başladı 2024 yılı sulama sezonu başladı

Vali Ünlüer, Avrupa Şampiyonu Sevilay Öztürk’ü Misafir Etti (2)

Milli sporcumuz ile bir süre sohbet eden Vali Ünlüer, Poztekiz’de düzenlenen Para Yüzme Avrupa Şampiyonasında şehrimizi ve ülkemizi gururlandıran Sevilay Öztürk’ü azminden ve başarılarından dolayı tebrik ederek başarılı sporcumuzun yetiştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Ünlüer, Avrupa Şampiyonu Sevilay Öztürk’ü Misafir Etti (4)

Şampiyonada aldığı başarıları aktaran Sevilay Öztürk ise Portekiz’de düzenlenen Para Yüzme Avrupa Şampiyonası’nda 50 metre Kelebek Kadınlar S5 kategorisinde 44.54’lük derecesiyle altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu, 50 m Sırtüstü kadınlar S5 kategorisinde 44.65’lik derecesiyle gümüş madalya alarak Avrupa 2.si ve 200 metre Karışık Kadınlar S5 kategorisinde ise 3.54 lük derecesiyle bronz madalya alarak Avrupa 3.sü olduğunu ifade etti.

Vali Ünlüer, Avrupa Şampiyonu Sevilay Öztürk’ü Misafir Etti (3)

Vali Ünlüer, şampiyonada gösterdiği başarılarından dolayı milli sporcumuz Sevilay Öztürk’ü tebrik etti. Ziyarette Milli Sporcumuz Sevilay Öztürk’e, babası Bülent Öztürk ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz da eşlik etti.