Valimiz Mükerrem Ünlüer, Azerbaycan Mahallesi, Ebrar Sitesi ve şehir merkezinde yapımı devam eden Yerinde Dönüşüm çalışmalarını yerinde incelemelerde bulundu.

Şehir merkezinde rezerv alanlarında devam eden inşaat alanlarında ve örnek dairelerde incelemelerde bulunan Vali Ünlüer, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Şahin’den ilimizde Yerinde Dönüşüm projesine yapılan başvuru sayısı, yapılacak olan konut ve işyeri sayıları ile çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgiler aldı.

Türkiye'nin 100 milyon nüfusa ulaşması zor Türkiye'nin 100 milyon nüfusa ulaşması zor

Burada bir değerlendirmede bulunan Vali Ünlüer, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayeleri ve talimatları doğrultusunda depremin ilk gününden beri Bakanlıklarımız ve ilgili kurumlarımız ile birlikte şehrimizin yeniden ihyası ve inşası için büyük bir hassasiyet ve sorumluluk içerisinde çalışıyoruz. Çok büyük bir afet yaşadık. Merkez üssü Kahramanmaraş olması tabi ki yıkıntının da en büyüğü ile bizleri karşı karşıya bıraktı. Bu büyük afetin yaralarını devlet millet el ele sarmaya çalışıyoruz.

Bugün de Yerinde Dönüşüm çalışmalarını inceledik, yetkili arkadaşlarımızdan çalışmalara ilişkin bilgiler aldık. Yerinde Dönüşüm çalışmaları depremin izlerinin silinmesi açısından hem de vatandaşlarımızın bir an evvel kalıcı konutlarına kavuşmaları açısından çok önemli. Kahramanmaraş’ımızı dirençli haline getirmek istiyoruz. Şehrimiz, geleceğe güvenle ve sağlam temellerle yükselecek. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde şehrin yeniden inşası için çalışmaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Azerbaycan devletine ve hayırseverlerimize şehrimiz adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

https://www.marasposta.com/foto-galeri/vali-unluer-yerinde-donusum-calismalarini-yerinde-inceledi