Yatırım teknolojileri şirketi olarak, 1990 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Foreks, yola ‘ForInvest’ ismiyle devam edeceğini açıkladı. Her ay 500 terabayt veri işlediklerini ve yatırımcıların yüzde 70’inin borsa verilerini ForInvest’in desteklediği kanallar aracılığıyla görüntülediğini söyleyen ForInvest CEO’su Serra Berkol, “Yatırımcılara doğru bilgiyi, doğru teknoloji ve kesintisiz veriyle en objektif şekilde tüm kanallarımızdan ulaştırıyoruz. Yatırım tutkumuzu artık daha geniş kitlelerle paylaşarak a’dan z’ye tüm dijital okuryazar kitleye yatırım teknolojilerini sunmak ve birlikte bilgiyle büyümek istiyoruz. ForInvest isminin arkasında 33 yıllık deneyimiyle uzman bir ekip yer alıyor. Şirketimizin hem yurt içindeki faaliyetlerinin kapsamını genişletmek hem de ‘Fora’ ile İngiltere’de başladığımız yurt dışı yolculuğumuzu güçlü şekilde sürdürebilmek adına yeni döneme ForInvest adıyla devam edecek olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. ForInvest markası, ForeksDigital’ın güçlü mirasıyla bağını koruyor bir yandan da veri değil yatırıma işaret ederek, yeni vizyon ve misyonumuzu daha doğru yansıtıyor.” dedi.

KASİAD’a Yeni Başkan “Sıddık Ciğer”  KASİAD’a Yeni Başkan “Sıddık Ciğer” 

TÜRKİYE’NİN İLK YATIRIM MOBİL UYGULAMASI DA YENİLENİYOR

ForeksTrader ile Türkiye’nin ilk yatırım mobil uygulamasını 2008 yılında yatırımcılarlabuluşturduklarını söyleyen Serra Berkol, “Kesintisiz canlı borsa verisini, 2 milyondanfazla son kullanıcıya ForeksTrader ile ulaştırdık. 40’tan fazla banka ve aracı kurumla entegre olan ForeksTrader ile kullanıcıların yatırım hesaplarına, tek bir mobil uygulama üzerinden erişmelerine olanak sağlarken, anlık ve kesintisiz haber akışı ile yatırımcılara güvenilir ve tarafsız bilgiyi doğru zamanda sunuyoruz. Son yıllarda ise araştırma ve geliştirme çalışmalarımızın odağında, herkes için anlamlandırılabilir veri sunan akıllı analizler var. Tüm bunlar sayesinde ForeksTrader Türkiye’nin en çok indirilen mobil yatırım uygulaması oldu ve artık ForInvest adıyla kullanıcılarına yatırımlarını bilgiyle büyütme fırsatı sunmaya devam edecek.”dedi.

Türkiye’de yatırıma olan ilginin her geçen gün yeni bir rekor ile arttığını hatırlatan Berkol, “Teknoloji sayesinde dilediğimiz yerde, dilediğimiz yatırım kararını alma özgürlüğüne sahibiz.  Bu özgürlüğü destekliyor ve birikimin uzun vadeli düşünülmesi gerektiğini, her türlü yatırım kararının bilgiye dayalı alınması gerektiğini vurguluyoruz. Bu görüşümüz doğrultusunda bireysel kullanıcının tüm yatırım ihtiyaçlarına kolay ve bilgiye dayalı çözüm sunan ForInvest mobil uygulamasını geliştirmeye devam edeceğiz. Ve tabii ki bu geliştirmelerin odağında, yatırıma yeni başlayanlardan, dakikalık trade yapan profesyonellere kadar tüm kullanıcıların rahatlıkla anlayabileceği doğru bilgiyi sunmak var.” dedi.

‘FORA’ KÜRESEL ÖLÇEKTE BİR MARKA OLACAK

Yurt dışına açılarak ‘Fora’ isimli mobil uygulamalarını İngiltere'de yayınladıklarını belirten Serra Berkol; Fora’yı küresel ölçekte bir marka haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi. “Fintek merkezi olarak tüm dünyada önemli bir konuma sahip İngiltere’nin, Fora’nın küresel yolculuğuna olumlu etkisi olacağını düşünüyoruz. Sonrasında sırada Avrupa var.” diyen Berkol, “Fora, gençlerden meraklı emeklilere kadar, dijital okur yazarlığı olan her yaşta yatırım meraklısını odağına alıyor. Müşteri deneyimini kusursuzlaştırmak için kullanıcıların görüşleri ile uygulamaları şekillendiriyor ve yapay zeka desteği ile geliştirmeye devam ediyoruz. Kullanıcıların yatırım ihtiyaçlarına pratik çözümler üreten ve yapay zekayla geliştirilen birçok yeni özellik daha şu an test aşamasında, çok yakında yatırım meraklıları ile buluşacak. Küresel borsalardaki yatırım fonları, hisse senetleri, dijital varlıklar gibi pek çok yatırım aracına dair bilgi ve kapsamlı analizler sunan Fora, yakında Türkiye’de de yatırımla ilgilenen her seviyede yatırımcı ile buluşacak. Bu konuda son derece heyecanlıyız çünkü çok fazla ilgi var.” yorumunu yaptı.  

YAPAY ZEKA İLE GÜÇLENDİRİLMİŞ YATIRIM DENEYİMİ

Bir yatırım teknolojileri şirketi olarak veriyi sağlayıp, en iyi şekilde işlediklerini ve en ölçeklenebilir yapıda sunduklarını söyleyen Berkol, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yıllardır yatırım teknolojileri üzerine çalışıyoruz. Her anlamda geleceğe hazırız. Kullanıcıların deneyimlerini, onların ilgi alanlarını yapay zeka ile analiz edip otomatik içerik üretiyor, podcast oluşturuyoruz. Yatırımı sadece profesyonellerin anlayacağı bir alan olmaktan çıkarıp, herkes için erişilebilir hale getirerek son kullanıcının hayatına dokunuyoruz. Araştırma ve geliştirme çalışmalarımızı, bireysel yatırımcı için zor analizleri yapay zeka yardımıyla anlaşılabilir hale getirmeye odakladık. Yatırımın en önemli elementi olan canlı borsa verisi ile birlikte piyasalardaki hacim ve derinlik analizlerini de sağlıyoruz. Türkiye’deki ham ve nitelikli işlenmiş borsa verisi dağıtım kaynağı olarak, en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz ve yatırım okur yazarlığını artırmayı amaçlıyoruz. Yatırımcılara doğru bilgiyi, doğru teknoloji ve kesintisiz veriyle en objektif şekilde tüm kanallarımızdan ulaştırıyoruz.”

ForInvest Hakkında:

1990 yılında, kurum ve bireylere anında, kesintisiz veri ve haber akışı sunmak için yola çıkan ForInvest, bugün veriyi kullanarak katma değerli yazılım, ürün ve hizmetler geliştiriyor. Finans piyasasında günde 1,5 milyar veri işleyip 10 milyonun üzerinde son kullanıcıya ulaşan şirket, finans sektörünün önde gelen banka ve aracı kurumları için kuruma özel uçtan uca yazılımlar geliştiriyor. ForInvest mobil uygulamasıyla nihai kullanıcılar, 40’tan fazla banka ve aracı kurum hesabına tek noktadan ulaşarak işlem yapabilirken; Foreks Haber ise finans piyasasında haber kaynağı olarak hizmet veriyor.