Meteoroloji bugün öğleden sonra İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Kastamonu çevrelerinde yerel kuvvetli gök gürültülü yağışlara dikkat edilmesi konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) Analiz ve Tahmin Merkezinden yapılan bilgilendirmeye göre; İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Kastamonu çevrelerinde Sarı Kod uyarısı yapıldı.  Bugün saat 12:00 ile akşam saat 19:00 arasında gökgürültülü sağanak yağış beklendiği bildirildi.

Açıklama şöyle: 29.04.2024 Pazartesi günü İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden sonra etkisini artırarak yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Sarı kod uyarısı nedir?

Valimiz Mükerrem Ünlüer’in makam kabulleri Valimiz Mükerrem Ünlüer’in makam kabulleri

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.