ÖZTUNÇ “KİBİR KAYBETTİ MÜTEVAZİLİK KAZANDI”

 

CHP’li Ateş'ten ramazan bayramı mesajı! CHP’li Ateş'ten ramazan bayramı mesajı!

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, yerel seçimler sonrası yerel basınla değerlendirme toplantısı yaptı. Öztunç: “Kahramanmaraş halkı, kibre son verdi. Kibir kaybetti, mütevazilik kazandı”dedi.

PARTİMİZİN KAHRAMANMARAŞ’TAKİ YÜKSELİŞİ SÜRÜYOR

AK Parti’nin beş milletvekilinin ilçelerinde kaybettiğini belirten CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Bu millet birilerine ders verdi. Kahramanmaraş halkı kibre son verdi. AK Parti’nin 5 milletvekili var, hepsi ilçelerinde kaybetti. Biz de kazandık, vekil olarak ben kazandım. Partimizin Kahramanmaraş’taki yükselişi sürüyor” dedi.

ELBİSTAN’IN NE KADAR BORCU VAR BAKACAĞIZ, KULAĞIMIZA VAHİM ŞEYLER GELİYOR

Pazartesi günü Elbistan’da çöp toplanmadığını beliren Öztunç, “Pazar günü gece belediye başkanları belli oldu. Pazartesi günü Elbistan’da çöp toplamadılar. AK Parti siyaseti yalan siyasetidir. Elbistan’ın ne kadar borcu var bakacağız. Kulağımıza vahim şeyler geliyor. Kahramanmaraş’ta borcu olmayan ve kasasında para olan tek belediye Nurhak. Kasasında 15 milyon TL var” ifadesini kullandı.  Milletvekili Öztunç konuşmasını şöylü sürdürdü:

“Seçimlerde Kahramanmaraş özelinde biz 5 kazanım elde ettik. 4 belediye ve Zeynep Özbaş Arıkan’ı Cumhuriyet Halk Partisi bünyesine kattık. Bir kadın adayın Kahramanmaraş’ta bu cesareti göstermesi alkışlanacak bir tavırdır. Kendisinin de bahsettiği gibi son 40-50 günde çıktı. Kahramanmaraş merkezde Zeynep Hanım’ın yüksek tanınırlığı var. Zor bir süreçte Zeynep Hanım iyi bir oy aldı. Bu seçimlerde Elbistan’ı 51 yıl sonra kazandık, ben kazanacağımızı söylüyordum. 1510 oy farkıyla aldık. Erkan Bey, pırlanta gibi bir insandır. Elbistan’da aday olmak kolay değildir. Yakın çevresi bile aday olduğunda karşı çıktılar. Göreceksiniz süreç içerisinde çokta başarılı olacak. Ekinözü’nde tarihimizde ilk kez belediyeyi aldık. 206 farkla aldık. Bu seçimde Türkiye’de yarışın heyecanlı geçtiği başka yer yoktur. Pazarcık’ta 2 dönem ara vermiştik. 2 dönem AK Parti’deydi. Orayı da bu dönem 2 bin oy farkıyla kazandık. Nurhak bizdeydi, bizde kalmaya devam etti. Kahramanmaraş’ta AK Parti kaybetti. 11 ilçenin 4’ü CHP’de, 3’ü AK Parti’de, 3’ü Yeniden Refah’ta, 1’i de İyi Partide. Bu şehirde CHP’nin 4 belediyesi var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık diyorum. Bu millet birilerine ders verdi. Kahramanmaraş halkı kibre son verdi.

AK PARTİ’NİN BEŞ MİLLETVEKİLİ İLÇELERİNDE KAYBETTİ

Vahit Bey’in söylediklerinde değilim, o gitsin derdini Tayyip Erdoğan’a anlatsın. Orası beni ilgilendirmez. AK Parti’nin 5 milletvekili var, hepsi ilçelerinde kaybetti. Biz de kazandık, vekil olarak ben kazandım. Partimizin Kahramanmaraş’taki yükselişi sürüyor. Bunu sürdürmeye daha da büyütmeye devam edeceğiz. Yıkık bir şehirdeyiz, bu şehri ayağa kaldırmak lazım. Elbistan perişan, ayağa kaldıracağız. Cumhuriyet Halk Partili diğer belediyelerden katkılar alacağız. Pazar günü gece belediye başkanları belli oldu. Pazartesi günü Elbistan’da çöp toplamadılar. Böyle bir şey olamaz. AK Parti kazansa çöp toplamaya devam etmeyecek miydiniz? Seçimi kaybetmişler, pazartesi günü işe 38 kişiyi başlatıyorlar. Yeni belediye başkanı göreve başlayıp bunları işten çıkardığında kıyım yaptı diyecek. AK Parti siyaseti yalan siyasetidir. Elbistan’ın ne kadar borcu var bakacağız. Kulağımıza vahim şeyler geliyor. Kahramanmaraş’ta borcu olmayan ve kasasında para olan tek belediye Nurhak. Kasasında 15 milyon TL var. Bu bile namuslu belediyeciliğin göstergesidir.

 

YALAN KAYBETTİ DOĞRU KAZANDI

Büyükşehir meclisinde AK Parti’nin çoğunluğu yoktur. Siyasi tabirle “Topal Ördektir”  Onların bize Ankara’da, İstanbul’da yaşattığını biz onlara yaşatmayacağız. Çünkü memlekete hizmet gerekiyor. Şehrin lehine olan her kararda belediye meclis üyelerimiz destek verecekler. Büyükşehir Belediye Meclisimizde grubumuz oldu. Yeniden Refah Partisi’nin de grubu oldu. Denetim olacak, Kahramanmaraş için daha iyisi oldu. Türkiye’deki başarımız ortada. İyi bir sonuç aldık. Bu seçimin özeti kibir kaybetti, mütevazilik kazandı. Hırsızlık kaybetti, mütevazilik kazandı. Yalan kaybetti, doğru kazandı.

 

İRFAN KARADUTLU BİZİM SIRTIMIZDAN VEKİL OLDU

Nurhak’ta seçime giderken bizde 3 aday adayı vardı. Genel merkez bir adayımız belirledi. Orada benimde, il başkanının da dahli olmadı. Genel Merkezimiz İlhami Bey ile devam kararı aldı. Aday adaylarından birisi gitti DEVA’dan aday oldu. Kampanya süreci başladı, DEVA’nın vekili Nurhak’a gidip bana sallıyor. Bizim sırtımızdan vekil oldu. Herkes haddini bilecek. En son Nurhak’ta benim köyümde miting yapmış. Ali Öztunç’u milletvekili seçtiren benim demiş. DEVA Büyükşehir’de 3 bin 300 oy almış, biz sadece Nurhak Belediyesi’nde 3 bin 300 oy almışız. Ey İrfan Karadutlu, karşısına aday çıkardığı İlhami Bozan’da bu milletvekili olsun diye gecesini, gündüzüne kattı. Vefa diye bir şey vardır, yaptıkları ayıp. Şehirde siyasi figür olmaya çalışıyor, bu ayaklarla siyasi figür olamazsın. Beni taklit etme.

 

FIRAT BEY, ÇOK ZOR BİR GÖREVE GELDİ

Erken seçim geleceğini düşünmüyorum. Biz öyle bir konuyu gündeme getirmeyiz. Genel Merkezimizin de böyle bir düşüncesi yok. Büyükşehir Belediyesi’nin bizde olmaması hizmeti aksatmaz. İstanbul’da ve Ankara’da ilçe belediyeleri bizde olmamasına rağmen yapılan hizmetler ortadadır. Fırat Bey, çok zor bir göreve geldi. Hayrettin Bey’in ve Fatih Bey’in işi rahattı. Belediye meclisinden bir karar çıkartabilmek için bizimle uzlaşmak zorundalar. Başka şansları yok. Ayrıca yeni aldığımız belediyelere müfettiş isteyeceğiz. Genel Başkanımız seçimden sonra gece 3 buçuk gibi beni aradı. Beni kutladı, teşekkür etti. Daha da iyi yapmak zorundayız, daha da iyi yapacağız. 4 ilçe aldık deyip yatarsak önümüzdeki dönem bu sayı 0’a düşer. Daha çok çalışacağız.

 

ONİKİŞUBAT’TA OYLAR YENİDEN SAYILIRSA YENİDEN REFAH SEÇİMİ KAZANIR

Onikişubat’taki seçimler için bizden ıslak imzalı tutanak talebi olmuştu. Arkadaşlara iletildi. Eğer Onikişubat’ta oylar yeniden sayılırsa Onikişubat’ı Yeniden Refah kazanır. Onikişubat’ta oylar yeniden sayılmalıdır. Hatta teklifte bulunuyorum, biz 8 vekil olarak Onikişubat’ın oylarını sayalım. Genel seçimlerde Onikişubat’ta oylar sayılırken, bazı partilerin oyları alınıp başka partilere eklendi. Kahramanmaraş’ta bu işlerin en fazla olduğu yer Onikişubat’tır. Onikişubat Seçim Kurulu’nda her türlü film döner. Yeniden sayım kararı alsınlar. Oyları yeniden sayalım, Yeniden Refah 3-4 bin oy fark ile alır.”

 

BU ŞEHRİ AYAĞA KALDIRMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ünal Ateş ise muhalefet partilerinin yıkık şehirlerini devraldığını ifade ederek; “Kahramanmaraş’ta yerel seçimler sonucunda vatandaşın alışık olmadığı bir tablo ortaya çıktı. Beklentilerin çok üzerinde bir tablo ortaya çıktı. Elbistan, Ekinözü, Nurhak ve Pazarcık’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkan adayları seçimi kazandı. Çağlayancerit’te İyi Parti seçimi kazandı. Dulkadiroğlu, Türkoğlu ve Göksun’da Yeniden Refah Partisi’nin adayları kazandı. Geçmiş dönemlerde 12 belediyenin 11’ine sahip olan iktidar bu vesileyle 8 belediyesini kaybetmiş oldu. Bunun neticesinde iktidar partisinin bir basın toplantısı oldu. Milletvekili Vahit Bey’in dikkati çeken bir cümlesi var. “Muhalefetin adayları, hükümetin de yapacağı vaatlerde bulundu. Yapamayacakları vaatlerde bulundular” dedi. Ben kendisine 2014’te ve 2019’da kendi belediye başkanlarının kaç vaadini gerçekleştirdiğini soruyorum. Muhalefet partilerinin belediye başkanları yıkık bir şehir devraldı. Önce yaraların sarılması için uğraşacağız. Akabinde de bu şehri ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışacağız.

 

KAHRAMANMARAŞ’TA ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Buradan bir çağrımda Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel’e olacaktır. Geçmiş dönemlerdeki büyükşehir belediye başkanları yaptığını yapmayın partizanlığı bir kenara bırakır, bütün belediye başkanları ile uyum içerisinde çalışırsa kazanan Kahramanmaraş olur. Kahramanmaraş’ta artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Dengeler ve güçler değişti. Yatırım yapıyorum bahanesiyle bu memleketin suyunu, havasını, toprağını kirleten iş insanları ya da kendi oda üyelerinin sıkıntılarını dile getirmek yerine iktidarın propagandasını yapan oda başkanları artık rahat olamayacaklar. Bu memlekette artık muhalefetin sesi daha gür çıkacak.”

 

MİLLETİMİZİN İRADESİ HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR

CHP Kahramananmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynep Özbaş Arıkan ise; “Hep beraber çok yoğun ve zor bir seçim süreci geçirdik. Milletimizin iradesi her şeyin üzerindedir. Biz de bu iradeye sonuna kadar saygı duyuyoruz. Kendi açımızdan çok nezih, seviyeli ve kaliteli bir seçim kampanyası yürüttüğümüze inanıyorum. Hiç kimseyi kırmadan bir seçim kampanyası yürüttük. Kendi açımdan söyleyecek olursam geç başladım. Hem teşkilatla tanışmam hem de seçim kampanyasına son 50 günde başlamam benim daha yavaş hareket etmeme vesile oldu. Aldığımız oy, kazandığımız ilçeler Türkiye’nin kaderini değiştirecek sonuçlar. 50 yıl sonra Elbistan’ın alınması, Kahramanmaraş’ın neredeyse yarısının alınması bu da çok önemli. Ben kendi adıma bir irade ortaya koydum. Kahramanmaraş’tan ilk defa bir kadın belediye başkan adayı çıktı. Bundan önce böyle bir şey söz konusu değildi. Bir kadın adaya bakış açısını kırmak benim için büyük bir adımdı. Bu konuda fedakârlık yaptığımı düşünüyorum. Bundan sonra Kahramanmaraş’ta kadın adaylar değil, kadın aday adayları çıkacağını düşünüyorum. Geçmiş dönemlere baktığımızda oy oranımızın kat be kat arttığını görüyorum. Kahramanmaraş’ın makûs talihini değiştirecek çok önemli bir seçim olduğunu ifade etmek isterim” diye konuştu.

Editör: Akif Arslan