Uzun bir zamandır gözlemlediğim memleketimizde ki bir çok mahalle, sokak, bulvar ve köylerden mahallelere dönüşen gerek kırsal alanlarda gerekse şehir merkezinde  başı boş dolaşan sahipsiz patiler in sağlık problemlerine maruz kaldıklarını gördüm.

Kainatın yaratıcısı CC. Allah insanlara kulların birbirlerine olan sorumluluk ve vazifelerin den ziyade ağzı, dili olmayan bir çok hayvanın haklarının korunmasına yönelik yaşam halkalarının sağlanması hususunda görev vermiştir.

 Toplum içindeki birçok insan, kurum ve kuruluşlar ve bu kuruluşların yöneticileri vurdum duymaz davranışlarına devam etmektedirler.

Bugün Tarım ve Orman bakanlığına bağlı müdürlükler Köpeklere bir karne bir isim hakkı verilmesine imza atmasına rağmen sokak hayvanlarına yönelik bir çalışma ve program yapmamaktadır.

Aynı keza il ilçe belediyeleri hayvanlara yönelik çalışmalar da yetersiz ve duyarsız kalmaktadır. Sadece medyada çıkan bir kaç süslü haberden bir adım öteye gitmektedirler...

KAHRAMANMARAŞ ilimizde bir uyuz pınarı var... Yüzyıllar önce toplum halk sağlığı açısından kullanmıştır. Bilmeyen halkımız biraz araştıracak olursa soracak olursa çabucak yeri ve mevkisi bulunur. İzah edilir…  Eee sora sora Bağdat bulunur derler...

Ben uyuz pınarırdan bahsettim lakin Turizm katkısı sağlansın diye değil...Memlekette veteriner hekim kadroları kışın sıcak yazın soğuk klimalı full artı full iktisadi program sağlanamayan makam odalarından dışarı çıkamamakda dırlar.

Padişah ve Veziriazamlara ise söz fayda etmez. Uyuz pınarındaki suyla yüzlerini yumamışlardır.... İnşallah sağlık açısından biran önce dermen bulurlar!

Neyse lafı fazla uzatmayayım. Kahramanmaraş ilimizdeki hayvanların bir kesiminde ve sokak hayvanlarımız da özellikle Köpekler de UYUZ vakası artmıştır ve her geçen gün artmaya devam etmektedir. Biran önce çözüm odaklı hizmet anlayışı ile hareket edilmelidir.

Halk sağlığı, Belediyeler, Tarım ve Orman müdürlükleri, hayvan savunucuları ve hayvan haklarının korunmasına yönelik dernek ve sivil toplum kuruluşlarına dilsiz ve masum hayvanlarımız ın acılarını dindirecek tedavi ve çözümler için göreve davet ediyorum hizmetin hızlanması için ellerini taşın altına koymalarını arzu ediyorum...

Vel hasıl ceketini askılık a ve koltuğa asan hizmet erleri kendilerini dev aynasında görmekte hizmet yapmamak adına söz vermişçesine umursamamazlıklarına devam etmektedirler.

Acaba o can sizin canınız olsaydı bu şekilde davranmaya devam eder miydiniz? Gözleri yaşlı tüm vücuduna uyuz zillet i bulaşmış hayvanların ızdırap ve acıları gögsünüzde uyuz vakası hal göstermiş canınız yanmış olsaydı sizler ne yapardınız?

Gösteriş için birileri sizleri taktir etsin güzel söz söylesin diye değil de!

Tek kelime yahu... Salih insan olun yüce Mevla dan korkun... Ne iş yaparsanız yapın Allah için yapın...