Ekmek yemeyi bırakın neler oluyor?

Temel gıda yanılgısına düşmeyin! Ekmek yemeyi bırakırsanız ilk 30 günde bakın neler oluyor.

Ekmek, temel bir gıda maddesi olarak görülse de bu yanılgıdan kurtulmak gerekiyor. Peki 30 gün boyunca ekmek yemezsek, vücudumuzda neler olur? İşte 30 gün ekmek tüketmezseniz, vücutta yaşanacaklar…

Bir ay boyunca ekmek tüketmezseniz hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi göreceksiniz. Karbonhidrat miktarını azaltmak size direkt kilo kaybı olarak yansıyacaktır. Bir süre sonra iştah azalması yaşarsınız. Çünkü ekmek, kan şekerini ciddi şekilde dalgalandırır. Bu yüzden de çabuk acıkırsınız. Ekmeği bıraktığınızda kan şekerinizde ciddi dalgalanmalar olmayacağı için iştahınızda da azalma olacaktır.

Sindirim sisteminiz daha iyi çalışmaya başlar. Karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenip probiyotikten zengin ürünler tüketirseniz bağırsak floranıza altın çağını yaşatırsınız. Böylece harika bir sindirim sisteminiz olur.

Ekmeği bıraktığınızda daha enerjik hissedersiniz. Yüksek karbonhidrat, halsizliğe neden olur. Ekmek, vücutta ödem yapar. Ekmeği bıraktığınızda, ödemden de kurtulmuş olursunuz. Bel çevresindeki yağların yavaş yavaş eridiğini de göreceksiniz.

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor, kaç gün olacak? Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor, kaç gün olacak?

Ekmek tüketmeyi seven biriyseniz elbette tek seferde bırakmanız mümkün olmayabilir. Ancak bunun için güzel bir metod izleyebilirsiniz. Diyelim ki gün içinde toplamda 5 dilim ekmek yiyorsunuz. Bunu ilk olarak 4 dilime, sonra 3 dilime ve ardından 2 dilime düşürün. Son olarak 1 dilim tüketmeye başlayın ve sonrasında ekmeği hayatınızdan çıkarın.

Karbonhidrat tüketmeyin demiyoruz ama sağlıklı karbonhidratlar alabilirsiniz. Örneğin, yulaf ezmesi tüketmek, daha sağlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.

 

Kaynak: https://baskenthaber.org/