MARASPOSTA.COM (ÖZEL)

Türk Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Özer, “Kurban bayramına sayılı günler kaldığı şu zaman diliminde kamuda bayram ikramiyesi almayan çalışan olan memurlarımızın bu haklı talebinin hayata geçirilmesini ısrarla bir kez daha vurguluyoruz” dedi.

Özer yaptığı yazılı açıklamada “Yıllardır ifade ettiğimiz üzere çalışan kesim arasında enflasyondan en fazla etkilenenler memurlar ve kamu görevlileri olmaktadır. En son imzalanan toplu sözleşmelerde dahi işçilerle memurlar arasında büyük bir uçurum oluşturulmuştur. Kamu işçileri yıllardır ikramiye almaktayken, memurlarımızın bu haktan faydalanamaması hakkaniyete ve adalete de aykırıdır” diyerek, şunları kaydetti:

85B48Aa4 025F 4929 90A4 5B69E75238B6

Yurdumuzun en ücra köşelerine kadar hizmet götüren ve vatandaş memnuniyetini sağlayan kamu görevlilerimiz, alınan her karar sonrasında kendilerini dışlanmış ve unutulmuş hissetmektedir. İşçiye, emekliye ikramiye verilirken memurların bu uygulamanın ısrarla dışında tutulması kamu görevlilerini hayal kırıklığına uğratmaktadır.

Memurların da Bayram İkramiyesi alması, kamu görevlilerinin yıldan yıla eriyen alım gücünün hiç olmazsa bayramlar vesilesi ile bir nebze olsun yükseltilmesini sağlayacak, çalışma barışına ve adaletin tecellisine katkıda bulunacaktır. Adalet de bunu gerektirir.

KAHD’den “Ticari Tecrübe Mektebi” seminerlerinin ikincisi düzenlendi KAHD’den “Ticari Tecrübe Mektebi” seminerlerinin ikincisi düzenlendi

Memurların ikramiye kararının dışında tutulmasının maliyet ve kaynak dahil olmak üzere hiçbir mantıklı gerekçesi yoktur. Bayram öncesinde Hükümet, 3 milyon kamu görevlisini unutmamalı, memur ailesini boynu bükük bırakmamalıdır.

Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır gündemde tuttuğumuz bu talebimizin hayata geçmesini talebimiz bir kez daha dile getiriyor ve gereğinin yapılmasını istiyoruz.”

Editör: Akif Arslan