Drone denetimleri yapılıyor Drone denetimleri yapılıyor

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer ve eşi Dr. Selma Ünlüer, Kahramanmaraşlıların gönlünde yer etmeyi sürdürüyor. Ünlüer Çifti, Kahramanmaraş’ta 37 yıldır bal satıcılığı yapan ve halk arasında Balcı Dede olarak anılan 72 yaşındaki Nusret Sapsız’ı ziyaret etti.

Kahramanmaraş’a atandığı günden bu yana halkın içinde olan Vali Mükerrem Ünlüer, eşi Dr. Selma Ünlüer ile birlikte, sosyal medyada 'Balcı Dede' olarak ilgi gören 37 yıllık bal satıcısı 72 yaşındaki Nusret Sapsız'ı ziyaret etti. Merkez Dulkadiroğlu İlçesindeki tarihi Saraçhane Çarşısı'ndaki işyerinde esnaflık yapan Nusret Sapsız Dede, Vali Ünlüer ve eşi Selma Hanımefendi’ye 25 yıllık Binboğa balından ikram etti.

Vali Ünlüer, Kahramanmaraş'ta esnaflık yapan Nusret Sapsız'ı televizyon ve sosyal medya platformlarında gördüğünde mutlu olduğunu ve ziyaret etme gereği duyduğunu söyledi. Sapsız'ın davranışıyla günümüz esnaflarına örnek olduğunu anlatan Vali Ünlüer, "Bugüne kadar kaliteli ürünleriyle müşterilerine hizmetine devam ediyor. Kent geneline baktığımızda Nusret Amcamız gibi birçok esnafımızın faaliyetlerine devam ettiğini görebiliriz. İşlerine olan düşkünlükleri ve dürüstlükleri devam ediyor. Kahramanmaraş'taki esnaf kültürü geçmişten beslenmeye devam ediyor" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden “Balcı Dede” Nusret Sapsız ise 10 yıl önce emekli olduğunu, işletmeyi tek oğlu Ali Sapsız'a devrettiğini, oğlunun ise 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybetmesi üzerine yeniden işin başına tekrar geçtiğini söyledi.

Bu arada Balcı Dede ziyaretinin ardın Vali Mükerrem Ünlüer ve eşi Dr. Selma Ünlüer, Saraçhane Çarşısı esnaflarını da ziyaret etti. Esnafları ile bir süre sohbet eden Vali Ünlüer, esnaflara hayırlı ve bereketli kazançlar diledi. Esnafların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Vali Mükerrem Ünlüer, vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Ünlüer çiftinin ziyaretlerinde Kahramanmaraş Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Fatma Özay da hazır bulundu.

https://www.marasposta.com/foto-galeri/unluer-cifti-balci-dedeyi-ve-sarachaneyi-ziyaret-etti

Editör: Akif Arslan