Sabahları 1 kaşık yiyen yorgunluk nedir bilmiyor

Her derde deva olan çörek otu, bal ile birleştiğinde mucizevi bir ilaca dönüşüyor. Şifa deposu olan bu karışımı her sabah tükettiğinizde birçok sağlık problemine karşı kalkan oluşturmuş olacaksınız. İşte detaylar.

Bal Çörek Otu (8)

Asırlardır hastalıkları tedavi etmek için kullanılan çörek otunun faydaları günümüzde uzmanlar tarafından da onaylandı. Bereket tanesi olarak anılan bu bitki, her dönemde şifa için kullanılmış. Çörek otunun ilk savunucularından biri de herkesin adından tanıdığı, tıbbın babası Hipokrat.

Bal Çörek Otu (7)

Uzun yıllar önce Hipokrat, çörek otunu karaciğeri güçlendirmek, akrep ve yılan sokmalarını iyileştirmek, cilt yaralarını gidermek ve enfeksiyon rahatsızlıkları için kullanıyordu.

Bal Çörek Otu (1)

Alternatif tıbbın en popüler isimlerinden İbn-i Sina da yıllar sonra çörek otunun şifasını kullanmaya devam etti. Yorgunluk ve halsizliği önleyen çörek otunu vücuttaki enerji depolarını doldurması için tavsiye ediyordu.

Bal Çörek Otu (4)

Birçok ülkede yetiştirilen çörek otu, atalarımızın 'ölüm dışında her derde deva' sözüyle andığı şifalı bir bitki. Öksürük, baş ağrısı, romatizma, astım, kanser rahatsızlıkları başta olmak üzere fayda sağladığı sayısız sağlık alanı bulunuyor.

Bal Çörek Otu (5)

Günümüzde uzmanlar, çörek otunun faydalarını araştırmaya başladığında bilimsel çalışmalar sonucunda da faydaları kanıtlanmış oldu. Buna ek olarak kan şekeri ve kan yağları üzerinde olumlu etkileri olduğu ortaya çıktı.

Bal Çörek Otu (6)

Kahvaltılardan eksik olmayan bal ise sağlığa sayısız fayda sağlayan besinlerden biri. Çörek otuyla birleştiğinde her ikisinin de sağlıklı etkisini ikiye katlıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren bu karışım, halsizlik, yorgunluk, uyku ve kilo problemlerini kökünden çözebiliyor.

Bal Çörek Otu (2)

Çörek otu ve bal karışımı, genel cilt sağlığı üzerinde faydalar sağlayabilir. Özellikle egzama ve sedef gibi kişilerin hayatını epey zorlayan problemlerin tedavisinde kullanımı tavsiye edilen bir karışımdır. Aynı zamanda daha nemli bir cilde sahip olmak isteyenler çörek otu ve bal karışımını deneyebilir.

Bal Çörek Otu (3)

Yapılan bir araştırmaya göre çörek otu balla birlikte tüketildiğinde organlar üzerindeki stres azalıyor, metabolizma hızlanıyor ve vücut ağırlığı hafifleyebiliyor.

Hıdırellez ne zaman, nasıl kutlanır, neler yapılır? Hıdırellez ne zaman, nasıl kutlanır, neler yapılır?

https://www.milliyet.com.tr/pembenar