HATİCE'NİN HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Kick boks ve muay thaide çeşitli başarılara imza atan milli sporcu Hatice Şimşek, dünya şampiyonu olabilmek için ter dökerken, "En büyük hedefim dünya şampiyonasında al bayrağı göndere çektirmek" diyor.

HATİCE'NİN HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Kick boks ile muay thaide yurt içi ve yurt dışında çeşitli başarılara imza atan milli sporcu Hatice Şimşek, 2019 Muay Thai Dünya Şampiyonası'nda birincilik kürsüsüne çıkarak, Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyor.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, küçük yaşlarda muay thai ile tanışan 21 yaşındaki milli sporcu Hatice, elde ettiği başarılarla dikkati çekiyor.

Antalya'da düzenlenen 2018 Muay Thai Avrupa Şampiyonası'nda 3'üncülük elde ederek milli olma hayalini gerçekleştiren Hatice Şimşek, 7 yıl boyunca istikrarlı çalışmayla başarıyı elde ettiğini söyledi.

HEDEFİ DÜNYA BİRİNCİLİĞİ

Şimşek, Anadolu Ajansı (AA) muhabirine yaptığı açıklamada, Tayland'da düzenlenecek 2019 Muay Thai Dünya Şampiyonası'nda birincilik hedeflediğini belirterek, şunları söylüyor:

"Dünya Şampiyonası'na katılıp birincilik kürsüsünde İstiklal Marşı'nı dinletmek istiyorum. En büyük hedefim Dünya Şampiyonası'nda al bayrağı göndere çektirmek. O an benim en gurur verici anım ve en mutlu günüm olur duygularımı o an ifade edemem herhalde. Kendimi orada hayal etmeden idman yapamıyorum."

Spor yaparken bir yandan da İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ettiğini kaydeden Şimşek, "Üniversitem bana maddi manevi destek oluyor, her yıl beni maçlara götürüyor bu tecrübe kazanamam açısından benim için iyi oluyor, İskenderun Teknik Üniversitesi'ne, rektörüm Türkay Dereli ile hocalarım Sıtkı Kahvecioğlu ve Ali Köse'ye çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

"MİLLİ SPORCU OLACAĞINI O GÜN ANLAMIŞTIM"

Milli sporcunun antrenörü Serdar Keskin, Hatice'nin küçük yaşlardan beri hayalinin milli takım forması giymek olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Türkiye Şampiyonası'na gittiğimizde kendisine milli takım forması almak istediğimi söyledim o da bana 'hayır hocam ben alnımın teriyle kazanarak alacağım o formayı' dedi, o an, bir gün milli takım sporcusu olacağını anlamıştım."

İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli ise ülkenin ihtiyacı olan teknologları yetiştirirken kültür, sanat ve spora da büyük önem verdiklerini aktararak, şöyle dedi:

"Müziğin ve sporun insanların teknolojik zeka kapasitesini arttırdığına inanıyoruz. Sporcumuz Hatice bunun en son örneği, kendisi bilgisayar programcılığı bölümü öğrencisi ve muay thai sporunu yapıyor, ikisini bir arada başarıyla yürütüyor. Üniversite olarak öğrencilerimizi ve sporcularımızı her anlamda teşvik ediyoruz ve destek oluyoruz "

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 09:03

MARAŞ POSTA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER