Dulkadiroğlu'nda 3+1 daire icradan satılıktır

Dulkadiroğlu'nda 3+1 daire icradan satılıktır

Kahramanmaraş İcra Dairesi Müdürlüğü, Dulkadiroğlu'nda bulunan 3+1 daireyi icra yoluyla satacak.

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Kaynak: Yeni Birlik Gazetesi, 21 Ağustos 2019)

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ

2018/3001 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, YENİŞEHİR Mahallesi 3577 Ada, 1 Parsel, 2. Kat 14 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz.ONGUN APARTMANI 2.Bodrum kat+1.Bodrum+Zemin Kat+ 3 Normal Kat olmak Üzere 6 Katlıdır. Cinsi Betonarme Karkastır. Asansör mevcuttur. Isınma sistemi Kombili Sistem doğal gazlıdır Meskenin cephesi Kuzey+batı cephelidir. Her Katta 3 daire vardır. Yapı Ruhsatına göre Oturum alanı = 120,00 m2 dir.3+1 daire tipidir. Girişte Hol+Oturma odası +Salon+Ebeveyn Yatak odası+ 1 adet çocuk yatak odası + mutfak+banyo+wc+kiler vardır. Mutfak ve oturma odasına açılan 1?er adet olmak üzere 2 adet balkon vardır. Yer döşemesi seramiktir. giriş kapısı Ahşap kapı, İç kapı doğramaları ahşap pencere doğramaları p.v.c dir. Duvarlar plastik boya dır. tavan plastik boyalıdır. Tavanda Kartonpiyer vardır. Islak hacimler mutfak alnı +Banyo+Wc duvar kaplamaları fayanstır. Girişte vestiyer, ara holde dolap, Mutfakta granit tezgah ve dolap vardır. Su ve elektriği vardır halı hazırda kullanılmaktadır. alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır.belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.çevre duvarı açık oto parkı vardır Yapı Kullanma izni 1999 yılında alınmıştır. 19 yıllıktır. Satılan hisse tamdır.

Adresi: Yenişehir (Bahçelievler Mah) Mah Cahit Zarifoğlu Caddesi No: 108 De Bulunan Ongun Apartmanı 2. Kat 14 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü: 652,71 m2

Arsa Payı: 122/1536

İmar Durumu: İnşaat tarzıimar planı içerisinde olup K4 (4 katlı) Karma kullanım alanı yapılaşma şartındadır.

Kıymeti: 144.578,85 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 15/10/2019 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü: 12/11/2019 günü 10:20 - 10:30 arası

Satış Yeri: Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3001 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor