Göksun'da 2 katlı ev ve bahçesi icradan satılıyor

Göksun'da 2 katlı ev ve bahçesi icradan satılıyor

Göksun İcra Dairesi Müdürlüğü, 2 katlı ev ve bahçesi icradan satacak.

İLAN ŞÖYLE

(Yayla Göksun Gazetesi, 27 Eylül 2019)

T.C. GÖKSUN İCRA DAİRESİ 2019/73 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İl, Göksun İlçe, 102 Ada, 11 Parsel, YEŞİLKÖY Mahalle/Köy, köy içi Mevkii, taşınmaz borçlu adına tam hisselidir. taşınmaz %8-10 eğimli ve kumlu-tınlı toprak yapısındadır. geometrik olarak şekilsizdir. taşınmaz göksun belediyesi uygulama imar planı sınırı dışında köy yerleşik alanı içerisinde ve plansız alan dahilindedir. parsel üzerinde iki katlı mesken, tek katlı ahır-depo bulunmaktadır. yapılar karma yapı niteliğindedir. yapılaran 30 yıl önce yapıldığı anlaşılmıştır. yapıların brüt alanı 190*2 kat=380 m² + tek katlı 103 m²=483 m² dir. tek katlı yapıda görülün fiziki yıpranmadan dolayı yapıya değer taktir edillememiştir. parsel üzerinde dikili olarak çeiştli meyve ağaçları bulunmaktadır. taşınmaz konum itibariyle yolu bulunan ulaşımı kolay köy yerleşik alanı içerisindedir.

Adresi : Yeşilköy Mah. Köyiçi MevkiiGöksun/ KAHRAMANMARAŞ,

Yüzölçümü : 1.502,81 m2 , hisse :Tam.

İmar Durumu : imar planı sınırı dışında kalmaktadır.

Kıymeti : 91.507,00 TL,

KDV Oranı : %18,

Kaydındaki Şerhler: dosyada

1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Cumhuriyet mah. Şehit Er Mustafa KÖK cad. No:11- Göksun Belediyesi Kültür evi -Kütüphane 1.kat Toplantı Salonu -Göksun -K.MARAŞ - null null / null

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/73 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor

banner451

banner452

banner454

banner455