Onikişubat'ta 510 m² iş yeri icradan satılıktır

Onikişubat'ta 510 m² iş yeri icradan satılıktır

Kahramanmaraş İcra Dairesi Müdürlüğü, Onikişubat'ta bulunan 510 m² iş yerini icra yoluyla satışa çıkardı.

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Kaynak: Star Gazetesi, 22 Ağustos 2019)

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/253 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 7411 Ada, 1 Parsel, PINARBAŞI Mahalle/Köy, 23 Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş İli Onikşubat İlçesi Pınarbaşı (Yirmikigün Mah) Mah 32096 Sokak No 45/Ade bulunan MARAŞ MODERN EVLER SİTESİ B BLOK ZEMİN KAT 23( YERİNDE ZEMİN KAT 37/A NOLU ) Nolu İŞ YERİ dir . MARAŞ MODERN EVLER SİTESİ 2 Bodrum kat+ 1 Bodrum kat+asma kat+ Zemin kat +10 Normal kat olmak üzere 14 katlıdır Cinsi betonarme karkastır. Asansörlüdür Mevcut İşyeri yapı ruhsatına göre 2 Bodrum kat+1 Bodrum kat+Asma katlı olmak üzere 3 katlıdır (yerinde bodrum kat+zemin kat+Asma kat) Güney cephelidir.32096 Sokağa cephelidir Toplam Oturum alanı İnşaat Ruhsatına göre 510 m2 dır. işyerinin Bodrum ktta lavabo vardır bodrum kat zemin kattan merdiven ile inilmekte olup yer kaplaması karo mozaiktir duvarlar tavan plastik boyalıdır zemin kat ve Asma kat yer kaplamları seramiktir duvarlar tavan boyalıdır ön kısımda camlı aliminyum doğrama vardır halı hazırda boş olarak durmaktadır yapı kullanma izni 2017 yılında alımış olup 1 yıllıktır alt yapısı vardır ulaşımı kolaydır belediye hizmetlerinden faydalanmaktdır Halı hazırda halı kullanılmamaktadır.

Adresi: Yirmikigün Mah 32096 Sokak No 45/A Maraş Modern Evler Sitesi B Blok Zemin KatNo:37/A Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü: 16.222,93 m2

Arsa Payı: 4617230/311480256

İmar Durumu: Var , İnşaat tarzı imar planı sınırları içerisinde olup E = 1.70, Max 10 katlı Karma kullanım alanı içerisindedir

Kıymeti: 2.550.000,00 TL

KDV Oranı: %8

Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 02/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü: 31/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri  Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/253 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor