Onikişubat’ta 4+1 daire icradan satılıyor

Onikişubat’ta 4+1 daire icradan satılıyor

Kahramanmaraş İcra Dairesi Müdürlüğü, Onikişubat/Karamanlı Mahallesi'nde 4+1 daireyi icra yoluya satıyor.

İHALE İLANI ŞÖYLE

(Kaynak: Yeni Birlik Gazetesi, 21 Ağustos 2019)

T.C.KAHRAMANMARAŞİCRA DAİRESİ

2019/287 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, KARAMANLI Mahallesi 2106 Ada, 16 Parsel, B blok 8. kat 20 nolu bb. Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz. Reyhankent Sitesi 2.Bodrum Kat+ 1.Bodrum Kat+ Zemin Kat+ 8. Normal Kattan oluşan 11 Katlı binadır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Isınma sistemi doğalgaz kaloriferlidir. Borçluya ait konut Güney- Kuzey- Doğu cephelidir. Yapı Ruhsat tarihi 21.10.2015 olup İnşaat ruhsatına göre Oturum Alanı 156 m2? dir. Girişte hol+ oturma odası+ salon+ mutfak+ ebeveyn yatak odası+ çocuk yatak odası+ çocuk yatak odası+ banyo+ wc+ duş bulunmaktadır. İki adet balkon mevcuttur. Yer döşemesi ahşap parke, ıslak hacimlerde seramiktir. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır. Tavan plastik boyadır, tavanda kartonpiyer vardır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencereler p.v.c. dir. Banyo ve wc duvarları fayans kaplamadır. Banyoda ve wc de Hilton tipi lavabo vardır tavanları asma tavandır. Girişte vestiyer, mutfakta tezgah ve dolapları mevcuttur. Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı yapım süresi göz önünde bulundurulduğunda 0-3 yıllıktır. Çevre duvarı ve açık otoparkı vardır. Hali hazırda kullanılmaktadır. Satılan hisse tamdır.

Adresi: Karamanlı Mah. (Yunus Emre Mah. 76025. Sok. No: 33)Reyhankent Sitesi B Blok 8. Kat 20 Onikişubat / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü: 7.452,10 m2

Arsa Payı: 80000000000000/727313

İmar Durumu: İnşaat tarzı İmar planında E=1.50 Max.Kat=10 T (ticari+ konut) alanındadır.

Kıymeti: 190.195,20 TL

KDV Oranı: %8

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 15/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü: 12/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri: Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat Mezat Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/287 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

MARAŞ POSTA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

Canlı Skor