İbrahim Alagöz ve iktidar gerçeği

AKİF ARSLAN

YERİ GELDİKÇE

 

Aslen Elbistanlı’dır. Hemşehrimizdir. BBP Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesidir; İbrahim Alagöz.

Önceki gün  Afşin’de idik.

BBP Onikişubat Belediye Başkan Adayı Gökhan Ünlü ve Kahramanmaraşlı işadamı Osman Tolukeser ile birlikte orada düzenlenen mitinge katıldık.

BBP Adayı Ünlü’nün çağrısı ve daveti ile beraber pazar sabah Afşin’e gittik.

BBP Afşin Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım’ın partisinin seçim çalışmalarını desteklemek için düzenlediği mitinge katılım sağladık.

Önce BBP Afşin İlçe Başkanı Kenan Köker selamlama konuşması yaptı.

 Ardından da Mehmet Yıldırım konuştu.

“BBP olarak çıkmış olduğumuz bu kutlu davada biz daima yetimin garibanın mazlumun yanında olduk. Sonuna kadar da o şekilde devam edeceğiz Allah’ın izniyle.”

Yıldırım şunları kaydetti özetle:

“Köylü şehirli ayrımı yapan belediye başkan adaylarımız var ilçede.

 Bu ilçenin köylüsü Mehmet Yıldırım, şehirlisi Mehmet Yıldırım. Ben sizlerin adayınızım.

İlçede 10 yıldır iktidarda olan AK Parti, bu ilçede neler yaptı? 64 mahallemizin şu an yolları berbat bir şekilde.

Tek tek o köylerimizi gezdik, dertlerini dinledik. Vatandaşlarımız bizi güler yüzle karşıladı. Bu milletin güler yüzünü hiç eksik etmeyeceğiz.

Bu memlekette Allah nasip ederse Allah’ım nasip ederse, biz kazandığımız zaman bu ilçede ben değil, Mehmet Yıldırım değil, Afşin halkı olarak sizler kazanacaksınız. 

Belediye başkan adaylarının isimleri, soyisimleri... Başka değişen hiçbir şey yok.

Biz bu memlekette mazbatamızı aldığımız gün, köy mahalle kasabalarda birebir mazlumla yetimlerle beraber çalışacağız. Burada bana gönül verip destek veren vatandaşlarımdan Allah razı olsun.

Afşin’imizde halk ekmek yok. O kadar devletin arazileri şu an boş yatmakta, biz orada kendimiz ekeceğiz ve bitireceğiz. Bu memleketin garibanın sofrasına biz ekmek olacağız.

Allah’ım nasip ederse, biz değil sizler kazanacaksınız. Bu memlekette 66 mahallemiz var. Burada 66 mahallemizde bir taziye evlerimiz yok. Bir cenazemiz var. Cenaze sahibi acısıyla mı uğraşsın yoksa gelen vatandaşlarla mı uğraşsın. Onun için biz taziye evleri yapacağız, aynen Allah’ım nasip ederse taziye evlerimizi hizmete geçireceğiz.”

Ardından mikrofona BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Bilal Odunkıran davet edildi:

“Diğer siyasi partilerin adaylarının reklam panolarını gözlüyoruz. Hepsinde bize vurmazlar dürüstlük, ahlaktan bahsediyor. İşte bilmem ne falan diye reklam yapıyorlar. Bugüne kadar sahtekâr mıydınız?

 Siz böyle bir şeyi söyleyecek afişlere yansıtacak kadar ahlaksız mıydınız?

Şimdi diğerlerine bakıyorsunuz diğer adaylara bakıyorsunuz, kendilerini bugüne kadar öyle bir allamicihan zannediyorlar ki, işte sanki 20 yıldan beri kendileri yönetmiyor da başkaları yönetiyor ya.

Kusura bakmayın kendi kendinizi inkar etmeye başladınız, artık ayıptır ayıp!

Bu ne demek ya: Ahlaklı belediyecilik diyecekler... Dürüst belediyecilik diyecekler...

Ya ithal adaylarla artık yönetilmeye başlandık. Adam Kayseri’de ikamet edecek. Kalkacak, gelecek burada Belediye Başkanlığı yapacak...

Mehmet amcamın ne problem yaşadığını nereden bilecek bu adam?

Bilemeyecek. Kendi içinizden olmadığı sürece hiç kimseye oy vermeyin. Ondan sonra da pişmanlık duymayın. Her verdiğiniz oyun vebali vardır. Buradaki o insanların 20 25 kuruşu bile onları boşu boşuna harcamaz mısınız?

Her paralı işlemin altına imza atarken arkanızda size oy veren ya da o beldede yaşayan, o ilçede yaşayan, o ilde yaşayan; ne kadar insan varsa hepsiyle öbür dünyada helalleşmek zorundasınız...

Bizler bunu bilerek yola çıkıyoruz. Onun için diyoruz ki Allah hakkımızda hayırlısını versin. Rabbim hayırsız olsa vermesin, zaten istemiyoruz. Bir de son günlerde şu model oldu:

Çıkıyorlar diyorlar ki “İşte biz de Cumhur İttifakı’nın adayıyız. 3 partide bizi destekleyecek. Yok böyle yağma sen zaten doğru düzgün yönetsen biz oradan adayı çıkarmayız. Var mı? Yok Sivas’ta! Bugün Sivas’ta rahmetli Muhsin Başkanımızın memleketinde AK Parti’nin adayı var, MHP’nin adayı var, Büyük Birlik Partisi’nin adayı var.

Geçtiğimiz dönem değil, ondan önceki dönemde Büyük Birlik Partisi kazandı: Allah aşkına gidin bakın hâlâ Muhsin Başkanın eserleriyle duruyor orası.

Hâlâ şimdi de çıkmışlar orada pankartlara yazı yazıyorlar: Rekor kırdık diye. Nerede rekor kırdın? Hizmet etmemekle rekor kırdın!

Hiç duydunuz mu Sivas’ta şu açıldı diye? Duyamazsınız çünkü hiçbir şey yok. Kahramanmaraş buyurun bakın. 

Sizlere diyorum ki: sandığa gittiğinizde bakın. (Bizim adayımız çok iyidir) diye herhangi bir şey söylemiyorum size.

Elinizi vicdanınıza koyun.”

Bilal başkanın konuşmasından sonrada aslen Elbistanlı olan İbrahim Alagöz’e mikrofon verildi. İbrahim Başkan hastalığı nedeniyle sandalyede oturduğu yerden konuştu.

Alagöz, durumu nedeniyle az konuştu, ama öz konuştu.

AK Parti’nin olumsuzluklarından bahsetti.

Zinanın suç olmaktan çıkarıldığını, nüfus cüzdanlarından din ibaresinin atıldığını vurguladı.

“Biz Cumhur İttifakı’nda olduğumuz halde hiç bir zaman hükümetin yanlışlarının yanında durmadık. Şu anda ülkenin halini görüyorsunuz.

Kendi halinizi görüyorsunuz. Darboğazdayız. Hem bu insanlarımızın % 50’sini açlık ve sefalete mahkum ettiler. Kendileri saraylarda yandaşlarıyla giymiş. 4-5 maaş alıp orada yaşıyorlar. Bugün sarayın masrafı günlük 35 milyon liradır. Bu ülkenin 35 milyon emeklisine eşdeğerdir.

Bunlar bu ülkeyi bu hale getirdi. Televizyonu kullandılar, bu ülkede zinayı kaldırdılar.

Nüfus cüzdanlarımızdan İslâm ibaresine sildiler.

 Vatandaşın geçime yetmeyen cebinden kilise yaptırdılar, havra yaptırdılar ve Sayın Cumhurbaşkanı açılışını yaptı. Allah aşkına dünyada bir caminin açılışını dudunuz mu?

Bu ülkeyi dediğim gibi Afrika ülkesinin en kötüsü dahi ekonomiye sahibiz.

Yani yaptığı yanlışlar saymakla bitmez ve vatandaşı yokluğa mahkum ettiler.

Bu ülkede yapılan zulümleri anlatamıyoruz.

Anlatmak zorundayız. Şu an anlatacak çok şey var da işte şu an bu ittifakta olduğumuzdan fazla konuşamıyoruz.”

Alagöz konuşurken ağlayan yaşlılar vardı. Gençler de düşüncelere daldı. Başkan Alagöz evirmedi çevirmedi.

Dobra dobra konuştu.

Ancak son sözü de “Cumhur İttifakında olduğumuzdan konuşamıyoruz” ifadesi olmasaydı iyiydi ama neyse.

Artık vatandaşlar, seçmenler düşünsün.