Vekiller gitmişti, şehr-ül eminler de gidiyor…

AKİF ARSLAN

YERİ GELDİKÇE

Kahramanmaraş siyaseti farklı bir durum sergiliyor!

Son yıllarda kimsenin beklemediği gelişmeler yaşanıyor, Kahramanmaraş’ta...

Bir gazeteci müsveddesi (!) Kahramanmaraş insanını sermaye düşmanı olarak yorumluyor. Bilmiyor ki o şahıs, Kahramanmaraş insanı sermayenin her zaman yanında olmuştur.

Bir yazar müsveddesi de güya kendinden başka gazeteci olmadığını ifade eden hareketlerde bulunuyor. Bilmiyor ki kendine bu işi öğreten insanlar hala hayattalar.

Şimdi bundan yaklaşık bir yıl önce milletvekilliği ve Reis-i Cumhur seçimleri yapıldı. Vekillik seçiminde dönemin cumhur ittifakı vekillerinden hiç biri listeye giremedi.

Sonrasında şehr-ül eminler için isimler dolaşmaya başladı. Bana sorulduğunda “Eski vekilleri unutun. Hatta Reis mevcut başkanların da üstüne çizgi çekmiştir” dedim. Hak veren oldu, gülüp geçenler de oldu.

Ama ben fikrimde sabittim. Eğer Reis vekillerden memnun olsaydı ve Kahramanmaraşlının da memnun olduğunu hissetseydi listeye koyar, vekil yapardı. Yanlış ise, benim yanlış düşüncem.

Ama görünen o ki, Reis şimdi de kumar oynuyor. Mevcut başkanların tamamının üzeri çizilmiş. Büyük şehr-ül emin ise teşkilattan yetişen ve camianın gurur duyduğu biri, Avukat Fırat Görgel.

Görgel, üniversite yıllarından beri partinin teşkilatından yetişen bir isim. Tüm kademelerde görev üstlenmiş ve başarılı da olmuş.

Ama Mustafa şirin kardeşimin su fikrine de katılıyorum:

0101

Mesele şu ki: Siyasette artık kavgaya, çekişmeye yer yoktur.

Mesele Kahramanmaraş’ın yaşanan bir yılı geride kalmakta olan asrın felaketinin ardından yeniden ayağa kaldırılmasıdır.

Bu ister iktidar ile olsun, ister muhalefet ile olsun.

Ben de sen de o da aynı şeyi düşünüyoruz.

Birimiz Sütçü İmam olalım, birimiz de Apdal Halil Ağa.

Diğerleri de kaçmayan Kahramanmaraş halkı olsun.

Ne dersiniz?