YERİ GELDİKÇE

AKİF ARSLAN

Şimdi kimse beni “zaten muhalefet” diye kesmesin! Herkes haddini bilsin öncelikle...

Bir kere Fatih Mehmet Ceyhan, hem benim mahallelim hem de yakın köylüm sayılır. Yaptıkları ile bu şehirde isim yapmış biridir. Yanlış yapmış olabilir ama o da senin gibi, benim gibi insandır. Yanlışı da yine senin gibi benim gibi insanlardan kaynaklıdır.

Dün Kahramanmaraş İstiklalspor ile ilgili bir bilgi notu (doğrusu haber metni) geldi. Bildiğimiz gibi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi uhdesinde depremden önce kurulan bir spor kulübünün kongresi yapılmış, yeni yönetimi belirlenmiş. Allah hayırlı eylesin, umarım ve dua ederim başarılı olurlar.

Sanmıyorum ama benimki bir temennidir. Kahramanmaraş futboluna çağ atlatan teknik direktör Enver Ürekli’nin görev yaptığı dönemde benim de meslekteki ilk yıllarımdı. Derdi ki “Basın da bu işin içinde olmalıdır. Ki mücadelemizi halka iyi yansıtsınlar”

 Kahramanmaraş’ta spor konusunda gazeteciler “dışladıkça” takımımız da hep geriye gitmiştir. İşbaşına gelen yöneticiler, ya gazetecileri ötelediler ya da kendi yandaşlarına görev verdiler. Bugün işte sporumuzun, profesyonel kulüplerimizin halı ortadadır.

Dün, Kahramanmaraşspor Yönetiminde olup ta başarı gösteremeyenler, bugün bulunmaz Hint Kumaşı gibi el üstünde tutuluyor. Ona üzülüyorum. Umarım bu kez de ben yanılırım. Ama görünen köy için de rehbere gerek yok.

Şimdi soruyorum, birileri yazılı olarak cevap versin:

1.           İstiklalspor’un genel kurulundan kaç gazetecinin haberi oldu?

2.           İstiklalspor’un büyükşehir belediyesi bünyesinde olduğunu bilmeyen yok. Peki son oluşturulan yönetimde büyükşehir belediyesi üst yönetiminden kaç isim var?

3.           Şu andaki yönetimin ortaya koyduğu bütçe ne kadardır ve kulübün bütçesi ne kadar olacaktır?

4.           Yeni yönetim ve idari kadronun profesyonel takımı yönetme tecrübesi nedir?

Daha sorulacak çok soru elbette var. Ama soruların muhatabı var mıdır? O da ayrı bir muamma. Yoksa tecrübeli bir ağabeyin dediği gibi: Belediye Yönetimi yeni ve genç isimler. Heyecan dolu.  Fazla karıştırma sorularla ortalığı. Bırak şu ajar yatağını bulur ve rüzgar çarpacak bir engel bulur.

“Hayırlısı...” diyelim.