Bu resmen bir soygundur
YERİ GELDİKÇE 
AKİF ARSLAN
2019 yılında Binevler’deki ikametgahı satmak zorunda kalınca, yeni bir ikametgah için arayışlara başlamıştım. Uzun bir arayış sonunda Kılavuzlu Gölkent’te şartlarıma uygun bir evin  sahibi oldum. Aynı yıl gelen bir teklif üzerine de Döngele’de o zamanki adıyla Tatlısu Termal’den eşime bir devre mülk almıştım. 2020’de ilk tatilimizi kullandık.
Bölgeye gelirken, eski adıyla köy olan Döngele’nin köy aracıyla geldik.
Sonra pandemi oldu, kaplıca tatilleri durduruldu. 3 yıl tatil imkanından çeşitli nedenlerle yararlanmadık. Bu yıl şartları zorlayıp yeniden geldik halen de tatildeyiz.
Gelirken networkumun adaptörünü unutmuşum. BBP Onikişubat ilçe belediye başkan adayı kardeşim Gökhan Ünlü’den rica ettim, “Bana bir tane adaptör alıp yollar mısın?” diye. Sağ olsun adaptörü almış ama koyun minibüsüne bana ulaştırması için vermek istediğinde nakliye ücreti olarak iki yolcu bedeli talep edilmiş.
İtiraz edince de “Sen 150 TL ver!” denilmiş. Tabi Gökhan başkan talebi geri çevirmiş ve cihazı ertesi gün kendisi bizzat getirdi.
Minibüs şoförünün bu talebi, “açık açık soygun değil de, nedir?”
 Otel yetkilisine durumu sordum, “Siz bu insanlarla anlaşmalı mısınız?” El cevap: “Hayır. Biz kimse ile anlaşmalı değiliz. Sadece gelmek isteyene köy araçlarının telefonunu veriyoruz..?” Bir şey deme şansımız yok bu cevap üzerine. Ama minibüs şoförünün bu talebi resmen bir soygundur.  Belediye ne iş yapar, esnaf odaları ne iş yapar, trafik ne iş yapar ya da her kim ilgileniyor ise ne us yapar? Fahiş bir fiyat, bir adaptörün taşınması için istenen ücret!
 Allah aç gözleri doyursun, insafı yeniden ihdas eylesin. Allah böyle insanlara fırsat vermesin. Deprem sonrası yaşanan fiyat artışına köy arabaları da eklenmiş. Yaradan insanımızın yardımcısı olsun.
Her şeye ve şartlara rağmen tatile devam ediyoruz. Biraz kendime zaman ayırayım, istiyorum. Ama ilçemi yönetmeye aday olan siyasilerin ilgili ekiplerle birlikte bu işe el atmalarını da bekliyorum, tabi güçleri yeter ya da vicdanları bu sorunla ilgilenmeye el verirse...
Hak Teala her şeyin hayırlısını versin.