Mücbir sebep, bu iktidarı götürecektir!

AKİF ARSLAN

YERİ GELDİKÇE

İsminden önce akademik unvanı “profesör, doktor” yazıyor.

Adı da senin benim bildiğim gibi “Mehmet”. Yani “Memmet” değil, daha şehircesi Mehmet. Zaten “Memmet”de köylü gibidir.

Senin, benim, onun vekili.

Son zamanlarda sosyal paylaşım sitelerinde “mücbir sebep”ten dolayı ertelemenin son kez olduğunu vurguluyor. Çok sıhem de..

Şimdi bekliyoruz bakanlığın “son kez”  kararını.. Zaten açıklandı.

Bunu sosyal medyada çok sıklıkla paylaşmak büyük bir marifet (!) sanki. Son yerel seçimlerde sonucu gördük. 12 belediyeden 4 ‘ünü kazandı, iktidar... Yani bildiğimiz gibi 3’ün 1’i.

Anladığım kadarıyla bu iktidar gidici. Benden senden ondan uzak olan iktidar daha ne kadar devam eder. 3’ün 1’i, 3’ün 1’i diye diye  gider ve elde kalır sıfıra sıfır.

Şimdi vekillerde hepsi silinmişti genel seçimlerde, 6 vekillik potansiyel 5‘e düştü. Yerelde de 12 belediye başkanından 4’ü kaldı. Yani 3’ün 1’i.

Kahramanmaraş, Şubat 2023 depremlerinin merkeziydi. Önce Pazarcık, sonra da Elbistan salladı bölgeyi. 11 il etkilendi. Binlerce insan hayatını kaybetti, binlerce ev ve işyeri yıkıldı. Halen Kahramanmaraş dahil deprem bölgesinde yıkımlar ve yeniden yapılaşma devam ediyor.

Önceki gün KMBŞB basın bürosundan paylaşım yapıldı. Bizde söylenen saatte inceleme yerinde olduk. Tam 2-2.5 saat bekledik Fırat Başkanı. “Japonlar ziyarete gelmiş, basın mensupları beklesin.” Bu zihniyet kocaman bir ayıp taşıyor.

Ziyarete gelen beklermiydi, bilemem ama inceleme için gazetecilerin uzun süre bekletilmesi bana göre pek te uygun olmadı.

AK Parti’nin mensuplarının 20-22 yıldır yaptığı, uzun süre muhatabını bekletmek ve en önemlisi de unvanlı da olsa vekillerin boş işlerle uğraşmasıdır. Ki Mehmet Şahin vekilin paylaşımları da Fırat Görgel Başkanın yaptığı da olması gerekenden farklı değildi.

Demek ki 3’ün 1’inden ders alınmamış. Tamam, da 4 yıl sonrada seçim var. Şimdiden hatırlatalım. Bu iş toplantı sonrası teşkilat mensupları yanında ve gazetecinin arkasından fırça atmaya benzemez diyorum. Bir bakarsınız ki iktidardan da gitmişsiniz farkında olmadan.